Červenkův Omsk je blízko titulu v KHL. Vybojoval mečbol

21:22
MOSKVA - Hokejisté Omsku zvítězili ve čtvrtém utkání finálové série KHL na ledě Dynama Moskva 2:1 v prodloužení. Ujali se vedení 3:1 na zápasy a k premiérovému zisku Gagarinova poháru jim chybí jediné vítězství.

Roman Červenka (v bílém) foto: ČTK

Ve vyrovnané defenzivně laděné sérii zatím pokaždé rozhodoval jediný gól a bylo tomu tak i dnes v Moskvě, kde navíc poprvé došlo na prodloužení.

Výsledek 3. finále

Dynamo Moskva - Omsk 1:2 po prodl.

stav série: 1:3.

Omsk prohrával po brance Černova už od šesté minuty, vyrovnání se dočkal v polovině zápasu díky Popovovi. V 9. minutě prodloužení pak po akci českého útočníka Romana Červenky získal puk Pěrežogin a rozhodl.

"Momentálně jsme malý krůček od vítězství, ale poslední krok je nejtěžší a ještě není nic hotové," řekl Červenka po zápase, který charakterizoval jako "těžký a urputný". Jako zatím všechny finálové duely s Dynamem. "Vždy rozhodne jediná malinká chyba a jediný gól," uvedl nejproduktivnější hráč play off a dodal, že tím víc ho těší, že důležité góly dává právě jeho útok. Hráči Avangardu by rádi rozhodli už v sobotu před domácím publikem.

Český obránce Omsku Martin Škoula

Útočník Dynama Marek Kvapil litoval promarněné příležitosti domácího týmu. "Rozhodla asi první třetina, že jsme nedali více gólů. Měli jsme šance, byla už prázdná brána, ale druhý gól jsme nedali. A to jsme gól mohli dát i z přesilovky pět na tři v druhé třetině. Bohužel, s jedním gólem se nevyhrává," prohlásil. Věří, že Dynamo ještě může sérii otočit. "Jestli v Omsku vyhrajeme, tak už se může stát cokoliv," dodal.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...