Omsk zlomil odpor pražského Lva třemi brankami ve třetí třetině

15:42aktualizováno  21:22
OMSK (Rusko) - Hokejisté Lva Praha prohráli v Kontinentální lize na ledě Omsku 0:4, když tři branky inkasovali ve třetí třetině. Nováček soutěže byl na ledě lídra Východní konference střelecky aktivnější, ale nedokázal najít recept na pozorně chytajícího brankáře Karriho Rämöa, který udržel čtvrtou nulu v sezoně a pomohl Avangardu k páté výhře za sebou.

Utkání KHL Lev Praha - Omsk. Erik Christensen z týmu Lev Praha (vlevo) a Alexandr Něstěrov z Omsku bojují o puk foto: ČTK

Omsk - Lev Praha 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)

Branky a nahrávky: 7. Frolov (D. Sjomin), 41. Pěrežogin (Frolov), 50. Mozer (Piganovič), 58. Záborský (Pujacs, Frolov). Rozhodčí: Zacharov, Kulakov - Otmachov, Koposov. Vyloučení: 6:4, navíc Lepistö, Hunkes (oba Lev) oba 10 min. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 7230.
Omsk: Rämö - Pujacs, Salmela, Bělov, Valentěnko, Pivcakin, Piganovič, Kalašnikov - Pěrežogin, D. Sjomin, Frolov - Volkov, Kuparinen, Záborský - Kalinin, Kurjanov, Ivanov - Nestěrov, Taratuchin, Pěrvušin - Mozer. Trenér: Petri Matikainen.
Lev Praha: Pöpperle - Nakládal, Krejčík, Němec, Lepistö, Hunkes, Mikuš, Oystrick, Porseland - Klepiš, Vrána, T. Rachůnek - Řepík, Novotný, Gynge - Hossa, Karamnov, Surový - Cipulis, Cingel, Birner. Trenér: Václav Sýkora.

Pražský tým se na Sibiři představil v brance s Pöpperlem, který hned v úvodu potvrdil stejně jako jeho finský protějšek, že je dobře připraven. Do první větší šance se dostal Lev zásluhou Karamnova, finský gólman ale jeho příležitost v 6. minutě zlikvidoval. Vzápětí se Avangard dostal do vedení, když skóre otevřel Frolov, jenž potrestal chybu v rozehrávce hostů.

Pražané se snažili vyrovnat, kapitán Novotný však Rämeho v 17. minutě překonat nedokázal. Lev byl v první i druhé třetině střelecky aktivnější, narážel však na finskou zeď v brance Omsku. Vyrovnat mohl Cipulis nebo Řepík, ale neuspěli stejně jako Krejčík. Obrana Omsku za zády s Rämöem vše přestála a na začátku třetí třetiny překonal Pöpperleho bekhendovou střelou Pěrežogin, který tak přiblížil Avangard výhře.

V přesilovce poté zkoušel připravit brankářskou hvězdu domácích o čisté konto Němec, gól ale nedal. Produktivita domácích byla mnohem lepší, což v 50. minutě potvrdil Mozer. Čtyři minuty před koncem se trenér Sýkora rozhodl při hře čtyři na čtyři riskovat bez brankáře, následně navíc hrál Lev přesilovku. Snížit se mu ale nepodařilo, naopak Záborský vstřelil čtvrtou branku. Závěr duelu poznamenala další vyloučení i šarvátka po jeho skončení, na výhře domácích to ale nic nezměnilo.

Krutý výsledek, hlesl kouč Sýkora

"Zápas se mi nehodnotí lehce, 4:0 je pro nás hodně krutý výsledek. Nesehráli jsme špatné první dvě třetiny, i když po hloupé chybě jsme dostali první branku. Rozhodující byl druhý gól na začátku třetí dvacetiminutovky, který soupeře uklidnil," řekl po zápase kouč Václav Sýkora, který ocenil výkon brankáře Rämöa. "Odchytal skvělý zápas. Vše, co viděl, chytil," uvedl.

Pražané podle něj odehráli zápas s menším počtem chyb než v úterý proti Slovanu. "Dnes jsme neudělali tolik chyb, ale Omsk je všechny dokázal potrestat," poukázal Sýkora na efektivitu soupeře. "Nejlepší výkon jsme podali ve druhé třetině, kdy jsme byli lepší. Vystřelili jsme celkem dvacetkrát, ale bylo to bez efektu. Omsk čekal na naše chyby a trestal je," dodal Sýkora.