Olympijský tenis plánuje změny, mohou se rozdávat i dva bronzy

16:32
ŘÍM/PRAHA - Na olympiádách nechceme tenisové maratony, i tak je sezona náročná. S tímto tvrzením vystoupil v Římě na jednání Evropského olympijského výboru i Ricci Bitti, prezident Mezinárodní tenisové federace.

Tsonga a Raonic foto: Reuters

Tenisoví činovníci jsou kvůli náročnosti sezony pro zrušení zápasů o bronz a zavedení tie-breaku v rozhodujícím třetím setu na olympijských hrách. Tyto změny pravidel se už mohou uskutečnit v brazilském Riu de Janeiru 2016.

Například Roger Federer vyhrál semifinále letošní olympiády s Juanem Martinem Del Potrem po setech 3:6, 7:6 a 19:17. Ve finále pak Švýcar podlehl odpočinutému Andymu Murraymu. "Můžu být na sebe pyšný," prohlásil Federer po utkání s Del Potrem, jež trvalo čtyři hodiny a šestadvacet minut. "Po takovém maratonu prohrát bolí," přiznal Argentinec po nejdelším třísetovém klání historie.

Jen o něco méně trvala bitva mezi Jo-Wilfriedem Tsongou s Milosem Raonicem. Po téměř čtyřech hodinách Francouz oslavil vítězství 6:3, 3:6 a 25:23. "Tohle je pro mě v současnosti jediný způsob, jak se zapsat do tenisové historie," vtipkoval Tsonga.

Bronz v Londýně nakonec bral Del Potro, když přehrál Novaka Djokoviče. Zápasy o třetí nejcennější kov ale také mohou být minulostí. Dva bronzy se naposledy rozdaly v roce 1988 v Soulu.