Olympijský dres Sáblíkové se vydražil za 272 tisíc korun

16:45
PRAHA - Závodní kombinéza rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, ve které jezdila po ledovém oválu při zimních olympijských hrách v kanadském Vancouveru, se prodala v charitativní dražbě za 272 tisíc korun. Výtěžek aukce půjde na sportovní pomůcky pro tělesně postižené.

Martina Sáblíková. foto: Reuters

Dražba se uskutečnila na serveru iDnes.cz.

Vybrané peníze použije nadace Konto Bariéry na nákup sportovního vybavení pro handicapované. Konkrétně jde o handbike, speciální kolo na závody a na dlouhé výlety, vozík pro ragby a další sportovní pomůcky.

Dres stál 15 tisíc korun
Nový majitel získal tmavomodrý dres, vyrobený ze speciálního elastického materiálu lycra. Kombinéza se šije z pětatřiceti dílů, které spojují zvláštní elastické nitě. Stojí přes 15 tisíc korun.

V podobné dražbě o sportovní trofej, uspořádané po skončení letní olympiády v Pekingu, se dražil dres oštěpařky Barbory Špotákové. V něm posledním hodem vyhrála zlatou olympijskou medaili. Dres tehdy získal za 330 tisíc korun bývalý desetibojař a olympijský vítěz z roku 1992 Robert Změlík.

Dvaadvacetiletá Sáblíková ve Vancouveru získala zlato v závodech na 3000 a 5000 metrů. K tomu nečekaně přidala i bronzovou medaili v jízdě na 1500 metrů. Jako první český sportovec tak získala na zimních hrách tři cenné kovy.