Růžička pohřbil 15 vteřin před koncem Slavii, ta už je jen bod na sestupem

20:35aktualizováno  20:53
PRAHA - Mimořádně vyrovnaná je letošní baráž o hokejovou extraligu. Dlouho suverénní Slavia klesla po domácí prohře s Chomutovem na druhé místo, pouhý bod před třetí Olomouc, která porazila České Budějovice. Slavii zlomil gólem na 2:1 v čase 59:45 Vladimír Růžička, syn reprezentačního trenéra, který strávil v Edenu většinu kariéry.

točník Slavie Miloslav Čermák (nahoře) a obránce Chomutova Milan Toman. foto: ČTK

Druhou polovinu barážového programu zahájili domácí již s kapitánem Bednářem v sestavě. Brzy však ztráceli. Po Šulákově nahození se kotouč odrazil před Chloubu, jenž byl v pravý čas na pravém místě, uklidil ho pohotovou dorážkou za záda gólmana Furcha a po 69 vteřinách otevřel skóre.

Ve 30. minutě pozlobil domácího brankáře Furcha Gajovský, zejména při bekhendové dorážce měl domácí gólman porci štěstí, že mířila nad branku. O chvilku později se slávisté dočkali vyrovnání, když Hanuljak vyrazil Vasův pokus přímo před Bednáře, na něhož zívala už jen prázdná branka.

V BARÁŽI KLIDNĚ I DO SKLUZU. Útočníka Chomutova Vladimíra Růžičku (vlevo) brání slávista Jan Kolář.

Na začátku třetí části mohl přidat svou druhou trefu Bednář, jenže Hanuljak byl proti. Dvě a půl minuty před vypršením základní hrací doby mohl v přesilovce rozhodnout po Vlasákově přihrávce znovu Bednář, Hanuljaka však zblízka neprostřelil.

Poté si zahrál v početní výhodě ještě i Chomutov a pouhých 15 sekund před závěrečnou sirénou se proti svému bývalému klubu prosadil parádní ranou z kruhu pro vhazování Vladimír Růžička.

HC Slavia Praha - Piráti Chomutov 1:2

(0:1, 1:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Bednář (Vas) - 2. Chlouba (Šulák), 60. V. Růžička ml. (Rýgl, Skinner). Rozhodčí: Šindler, Hejduk - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 2435.

HC Olomouc - ČEZ Motor České Budějovice 3:0

(0:0, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 40. Skrbek (Laš, Kucharczyk), 40. Patera (Matai, Majeský), 43. Houdek (Skrbek, Kucharczyk). Rozhodčí: Pešina, Homola - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváci: 2868.