Bohemians tápou a tápou. V Olomouci prohráli 0:4

20:22
OLOMOUC - Fotbalisté Olomouce rozstříleli v dohrávce 26. kola nejvyšší soutěže Bohemians 1905 4:0 a udělali zřejmě rozhodující krok k záchraně, která už o víkendu může mít punc definitivy. Třemi góly o výsledku Sigma rozhodla už do přestávky, dvakrát se do sítě trefil jarní kanonýr Zdeněk Klesnil. Útrpná série Klokanů naopak pokračuje a už sedmnáct kol čekají na výhru.

Brankář Bohemians 1905 Radek Sňozík foto: ČTK

Snaha se přitom Pražanům nedala upřít a jejich herní projev nebyl beznadějný. Na Hané začali aktivně a ve čtvrté minutě mohli jít do vedení, kdyby však Lukášovu dorážku z malého vápna reflexivně nevyrazil olomoucký brankář Zlámal.

Štěstí, které v tom okamžiku chybělo hostům, se vzápětí usmálo na domácí. Brankář Sňozík po kontaktu s Ordošem neudržel centr Vepřeka a propadlý balon prakticky z brankové čáry posunul do sítě Klesnil. Během pěti minut bylo o osudu utkání rozhodnuto. Zase u toho byl Ordoš, který kolmým pasem za obranu uvolnil Schulmeistra, jenž špičkou nohy obstřelil Sňozíka podruhé.

Olomouc - Bohemians 4:0

Branky: 6. a 42. Klesnil, 11. Schulmeister, 89. Podaný.

Rozhodčí: Váňa - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Sňozík (Bohemians 1905). Diváci: 5006.

Olomouc: Zlámal - Janotka, Dreksa, Škerle, Vepřek - Kučera, Pospíšil - Schulmeister (73. Podaný), Ordoš, Navrátil (79. Varadi) - Klesnil (84. Jirouš). Trenér: Uličný.

Bohemians 1905: Sňozík - Jindřišek, Lukáš, Ptáček, Růžička - Moravec (84. Nerad), Abraham (46. Vyhnal), Šumský (66. Orolín), Borek, Bartek - Nešpor. Trenér: Weber.

Ani po dvou gólových úderech pod pás Bohemians nešli do kolen. Branka soupeře však zůstala jako začarovaná. Šumský, který se poprvé na jaře ukázal v základu, hlavičkoval těsně vedle tyčky, při velkém závaru v pokutovém území zase slibnou dorážku Abrahama vyrazil obránce Škerle a Nešporovi míč před nosem ukopl před odkrytou bránou Klesnil.

Větší fotbalová kvalita však byla na straně Hanáků. Další přímočará akce přes Klesnila volala místo rány do Sňozíka po přihrávce na úplně volného Kučeru, ale domácí hrot si ještě před pauzou spoluhráče udobřil přesnou hlavičkou z malého vápna, kterou zvýšil vedení domácích na 3:0.

Klesnil měl nabito i na premiérový prvoligový hattrick. Šest minut po obrátce mu na hlavě přistál ideální míč od Navrátila, olomoucký dlouhán však z vyložené šance minul branku a odmítl svůj šestý zásah v jarní části. Vzápětí rezignovali i fanoušci Bohemians 1905, jejichž drtivá většina sbalila vlajky a opustila hlediště.

Domácí pak už v klidu pečovali o tříbrankový náskok. Minutu před koncem přidal čtvrtý gól hlavičkou střídající Podaný a potvrdil velkolepou střeleckou formu Sigmy: v uplynulých třech ligových kolech nasázela 11 gólů a záchranu má prakticky v kapse.