Olomouc, Ostrava, Jihlava i Brno postoupily do 3. kola poháru

20:16
PRAHA - Všichni čtyři účastníci první fotbalové ligy i v dnešním programu Poháru České pošty postoupili do 3. kola. Nejtěžší práci měla ve 2. kole Olomouc, která vyhrála v Mikulovicích 2:1 až brankou z 87. minuty. Nejtěsnější výsledek 1:0 uhrálo Brno na hřišti dalšího týmu z třetí nejvyšší soutěže Uničova. Jihlava naopak deklasovala divizní Rosice na jejich hřišti vysoko 6:1. Ostrava otočila zápas v Kromeříži a zvítězila 3:1.

Zlín - Olomouc foto: MAFRA - Tomáš Frait

Olomouc vedla po půl hodině hry brankou záložníka Navrátila, ale pojistku dlouho nepřidávala. Mikulovice v 86. vyrovnaly a sahaly po prodloužení. To už ale o minutu později odmítl rozhodující brankou střídající slovenský kanonýr Lietava.

Brně se v Uničově střelecky nedařilo a o jeho triumfu musel rozhodnout v 53. minutě domácí Koutek, jenž zamířil do vlastní branky. Zbrojovka měla sice v prvním poločase převahu, gólově se však nedokázala prosadit.

Největší šanci zahodil už v 10. minutě Markovič a před přestávkou chyběla přesnost v koncovce Přerovskému. Po změně stran zachránil Brňany od případného penaltového rozstřelu brankář Doležal, který chytl hlavičku Ulma.

Jihlava si proti Rosicím z chutí zastřílela. Hattrickem se blýskl záložník Vysočiny Kliment, dvě branky stihl střídající útočník Teplý a jednou se prosadil další středopolař Harba. Radost brankáře Hanuše z čistého konta zkazil v 64. minutě domácí Pšikal.

Ostrava měla po posledních třech ligových prohrách 0:4 zaděláno na další ostudu, když Kroměříži zařídil ve 21. minutě vedení Zapletal. Baník se zvedl až po změně stran. V 65. minutě vyrovnal Fantiš, který pak v 86. minutě otočil z penalty skóre. Výhru ještě v poslední minutě pečetil náhradník Rolinc.

Program druhého kola uzavřou zápasy v termínech 27.-28. srpna a 3.-4. září, kdy se představí dalších šest prvoligových ceků. Až do třetího kola pak vstoupí fotbalisté pražské Sparty, Plzně, Liberce a obhájce trofeje Jablonce.