Oklahoma vyhrála Západní konferenci NBA, Veselý dal osm bodů

9:00
OKLAHOMA CITY (USA) - Basketbalisté Oklahomy porazili v pondělním utkání NBA Sacramento 104:95 a mají jistotu prvního místa v konečném pořadí Západní konference. Šanci na postup do play off si udržel Utah, který zdolal Minnesotu 96:80. Oklahomu k 60. výhře v sezoně dovedl Kevin Durant 29 body a osmi asistencemi. Russell Westbrook přidal 21 bodů, ale v poslední čtvrtině byl po druhé technické chybě vyloučen.

Slavící basketbalista Oklahomy City Thunder Kevin Durant (uprostřed). Vlevo je spoluhráč Serge Ibaka a vpravo Nick Collison foto: ČTK

Kvůli výbuchům v Bostonu byl zrušen zápas NBA

Kvůli výbuchům během Bostonského maratonu, jež si vyžádaly tři lidské životy a desítky zraněných, byl zrušen zápas basketbalové NBA mezi domácími Celtics a Indianou. Vzhledem k tomu, že do konce základní části zbývaly týmům odehrát dva duely, které už nemohly nic změnit na postavení mužstev v konečné tabulce, utkání se nahrazovat nebude.

Sacramento v poslední čtvrtině stáhlo čtyřiadvacetibodové manko na desetibodový rozdíl, ale to bylo z jeho strany vše. Kvůli zranění nedohrál Tyreke Evans. "Šedesát vítězství, jsem nadšený. Už padesát je skvělé číslo a pokaždé, když dosáhnete šedesáti, tak je to speciální. Ušli jsme dlouhou cestu," liboval si po utkání trenér Oklahomy Scott Brooks. Utah si podruhé ve třech dnech poradil s Minnesotou. Na důležité výhře se podílel 22 body a osmi doskoky Al Jefferson. Aby Jazzmani proklouzli do play off, musejí ve středu porazit Memphis a doufat, že Los Angeles Lakers prohrají s Houstonem.

Houston prohrál ve Phoenixu 112:119. Hned čtyři domácí hráči zaznamenali alespoň 21 bodů, nejlepším střelcem byl Luis Scola s 26 body a 15 doskoky. Pokud Rockets prohrají i ve středu, propadnou se na osmé místo za Lakers. Washington podlehl v Brooklynu 101:106, přestože se domácí dostali poprvé do vedení až pět minut před koncem. Jan Veselý v dresu poražených Wizards odehrál přes 27 minut, během nichž stihl nasbírat osm bodů, dva bloky a po jednom doskoku a asistenci.

Výsledky NBA

Brooklyn - Washington 106:101 (za hosty Veselý 8 bodů, 1 doskok a 1 asistence)

4. Portland 80 33 47 41,3
5. Minnesota 81 30 51 37,0

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off, "y" prvenství v divizi, "z" prvenství v konferenci.