Oklahoma porazila Dallas a má jisté play off NBA

9:20
NEW YORK - Basketbalisté Oklahomy jako třetí tým po Miami a San Antoniu dosáhli na padesáté vítězství v NBA a po výhře 107:101 na palubovce Dallasu mají také jistotu play off. Nad Mavericks zvítězili už podesáté za sebou a soupeře opět o něco přiblížili vyřazení po základní části soutěže.

Basketbalista Oklahomy City Thunder Kevin Durant foto: Reuters

Russell Westbrook a Kevin Durant se ve vyrovnaném utkání podělili o 66 bodů vítězů. Durant 19 ze svých 31 nastřílel v poslední čtvrtině, ve které naopak tahoun domácích Dirk Nowitzki, autor 23 bodů, nedal ani jeden koš z pole. V zápase se patnáctkrát změnil lídr, žádný tým si nevypracoval větší než sedmibodový náskok. "My udělali šňůru, oni udělali šňůru, pak zase my. Bylo to pořád tam a zpátky, nikdo to nevzdal. Jsem rád, že poslední šňůra byla naše," řekl trenér Oklahomy Scott Brooks.

Jeho tým zakončil zápas šesti body za sebou. Dallas má na desátém místě Západní konference o pět výher méně než osmí Los Angeles Lakers, kteří v neděli zvládli první duel bez zraněného Kobeho Bryanta a porazili Sacramento 113:102. V dresu Lakers zasáhlo do hry pouze sedm hráčů, které střelecky vedl Antawn Jamison s 27 body.

Rozehrávač Milwaukee Monta Ellis se postaral o rekord sezony 25 body nastřílenými v závěrečné čtvrtině zápasu s Orlandem. Bucks ještě sedm minut před koncem prohrávali o 12 bodů, ale poslední část nakonec vyhráli 45:28 a zvítězili 115:109. Ellis, který ve čtvrtém hracím období trefil pět trojek z pěti pokusů, nastřílel celkem 39 bodů.

4. Portland 65 31 34 47,7
5. Minnesota 64 23 41 35,9

Poznámka: Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.