Obří slalom SP v Kranjské Goře vyhrál Ligety

14:19
KRANJSKÁ GORA (Slovinsko) - Americký lyžař Ted Ligety vyhrál suverénně dnešní obří slalom Světového poháru v Kranjské Goře a udržel si teoretickou naději na zisk malého glóbu. Čeští reprezentanti nepostoupili do druhého kola.

Ligety. foto: ČTK

Mistr světa Ligety ve slovinském středisku soupeře deklasoval. Nejrychlejší čas zajel v obou kolech a druhého Alexise Pinturaulta z Francie porazil o propastných 1,61 sekundy. Připsal si díky tomu třetí vítězství v sezoně a jedenácté v kariéře - všechny zaznamenal v obřím slalomu.

Třetí dojel Rakušan Marcel Hirscher a zisk malého glóbu za hodnocení disciplíny má ve svých rukou. Do finále SP ve Schladmingu jde s náskokem 92 bodů před obhájcem Ligetym.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Dnešní zisk 60 bodů zároveň Hirscherovi pomohl v boji o celkové prvenství v seriálu. Náskok specialisty na rychlostní disciplíny Beata Feuze ze Švýcarska, jenž nepostoupil do druhého kola, stáhl na 55 bodů. Další body může Hirscher získat v nedělním slalomu. Ve finále SP budou na programu čtyři závody, každý z rivalů bude mít své dvě silné disciplíny.

Ze hry o obhajobu celkového prvenství už zřejmě vypadl Ivica Kostelič. Chorvat se dnes sice po třítýdenní pauze způsobené operací kolena vrátil na svahy, ale obsadil 25. místo a stěžoval si na bolesti zad. Na Feuze ztrácí z třetího místa 201 bodů.

Čeští lyžaři Kryštof Krýzl a Ondřej Berndt nebodovali. Krýzl zajel v úvodním kole 41. čas, Berndt 62.