Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Nymburští basketbalisté završili sezonu bez prohry 11. titulem v řadě

21:57
NYMBURK - Basketbalisté Nymburku pojedenácté za sebou získali český titul. Navíc poprvé v historii ovládli celou sezonu bez jediné ligové porážky, což se ještě žádnému týmu v NBL nepodařilo. V dnešním třetím finále play off Středočeši porazili Prostějov 97:63 a celou sérii vyhráli 3:0 na zápasy.

Zleva Pavel Slezák z Prostějova a Thomas Massamba z Nymburku foto: ČTK

Prostějov popáté za sebou skončil druhý. Nejužitečnějším hráčem finále byl vyhlášen nymburský pivot Rašid Mahalbašič.

Zatímco v předchozích dvou finále dokázal Prostějov držet s favoritem krok celý poločas, tentokrát se mu to povedlo jen pět minut. Hostům, kterým znovu chyběl zraněný Radek Nečas, se nedařilo zastavit nymburský útok a domácí na útočné polovině zářili. Jen za poločas nastříleli 60 bodů, z toho 17 bodů dal aktivní Tre Simmons.

Právě jeho trojka společně s klaksonem na konci první čtvrtiny hodně nabourala morálku Prostějova a amerického ostrostřelce nažhavila. Simmons ve druhé čtvrtině vedl zdrcující nápor, vedle velmi dobré střelby navíc domácí i skvěle bránili. Hosté se na každý koš nadřeli, zatímco nymburští hráči rychlými brejky a trojkami získali už v první půli náskok 27 bodů.

Mistrovská trička oblékali už za hry

Prostějov neměl fyzické ani psychické síly, aby se zápasem ještě něco udělal, ale hráči nic nevypustili a bojovali se soupeřem i sami se sebou. Frustrovaní vývojem však hosté podrážděně reagovali na výroky sudích, za což si Dušan Pandula vysloužil technickou chybu a vyfauloval se už v úvodu třetí čtvrtiny. Nymburk si bez problémů hlídal náskok, přestože ve hře protočil celý kádr a v útoku už se mu nedařilo tak jako v první půlce.

O vítězi nebylo pochyb a fanoušci začali oblékat mistrovská trička už v úvodu poslední čtvrtiny. Nad jejich hlavami se objevily cedulky s číslicí jedenáct a halou znělo skandování "Mistři, mistři".

Finále play off basketbalové ligy mužů - 3. zápas:

• Nymburk - Prostějov 97:63 (25:18, 60:33, 82:54)
    Nejvíce bodů: Simmons 19, Mahalbašič 17, Hruban 13 - Švrdlík 12, Slezák 11, Marko 10. Rozhodčí: Dolinek, Hruša, Hošek. Fauly: 20:26. Trestné hody: 29/23 - 16/11. Trojky: 10:6. Konečný stav série: 3:0.
  • Nejužitečnější hráč finále: Rašid Mahalbašič (Nymburk).
  • Konečné pořadí NBL: 1. Nymburk, 2. Prostějov, 3. Opava, 4. Pardubice, 5. Děčín, 6. Ústí nad Labem, 7. Kolín, 8. Ostrava, 9. USK Praha, 10. Jindřichův Hradec, 11. Svitavy, 12. Brno.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...