Nymburk zdolal Gravelines a postupuje

19:37aktualizováno  20:08
GRAVELINES (Francie) - Basketbalisté Nymburka vyhráli v posledním duelu osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB na palubovce francouzského týmu Gravelines 91:61 a podruhé v historii postoupili do čtvrtfinále, kde narazí na Petrohrad. K postupu jim pomohla i výhra lídra skupiny Valencie na hřišti VEF Riga 82:71.

Nymburk - Valencie. foto: ČTK

V Gravelines se v úvodu hrál vyrovnaný duel, když Nymburk se v ofenzivě opíral především o Petra Bendu a Pavla Pumprlu, kteří se postarali o 17 z úvodních 21 bodů českého mistra.

Až v úvodu druhé půle se podařilo Nymburku lehce odskočit a v 15. minutě to bylo o osm bodů. Tento náskok hosté udrželi až do konce první půle a do šaten šli s uklidňujícím desetibodovým vedením.

Gravelines - Nymburk 61:91

Nejvíce bodů: Bokolo 14, Vaty 11, Reynolds 9 - Wilson 22, Pumprla 19, Benda a Abrams po 14. Rozhodčí: Hierrezuelo, Perea (oba Šp.), Rocha (Port.). Fauly: 12:14. Trestné hody: 8/3 - 10/8. Trojky: 6:7.

Jenže vstup do druhé půle se Nymburku vůbec nevydařil a po třech minutách už to bylo znovu jen o bod. Pak ale zaveleli Adrian Abrams, Pumprla a LaMayne Wilson a český celek předvedl šňůru 21:2, díky níž rozhodl o vítězství.

Hlavní zásluhu na výrazném odskočení Nymburka měl Wilson, který dal ve druhé půli 18 ze svých 22 bodů; z toho osm bodů při největším náporu hostů.

Navíc přidal devět doskoků. Výrazně mu sekundoval také Pumprla, který zaznamenal 19 bodů.

Druhý tým francouzské ligy už se z těžké rány nevzpamatoval a utkání se dohrávalo v poklidu. Trenér Ronen Ginzburg si tak mohl dovolit v závěru poslat do hry i mladé hráče, aby nabrali zkušenosti. Přesto Nymburk svůj náskok navýšil až na konečných 30 bodů.

Po závěrečném hvizdu však nymburští hráči ještě neslavili, místo toho na dálku fandili Valencii. Ta totiž dlouho hrála na palubovce VEF Riga vyrovnaný zápas. Až v poslední čtvrtině výrazněji odskočila a dovedla zápas pro Nymburk k důležitému vítězství 82:71. Čeští mistři tak mají stejně jako Riga tři výhry, ovšem lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Ve čtvrtfinále se Nymburk představí po dvou letech. V roce 2010 podlehl Bilbau po výsledcích 47:59 a 52:46.