Nymburk v Evropském poháru nestačil na Welschovo Estudiantes

22:04
MADRID - Basketbalisté Nymburka v prvním duelu osmifinálové skupiny Evropského poháru ULEB prohráli na palubovce favorizovaného Estudiantes Madrid 80:87. Španělskému týmu pomohl k vítězství i český reprezentant Jiří Welsch, který za 26 minut hry nastřílel čtyři body, hlavně ale velmi dobře bránil své spoluhráče z národního týmu Pavla Pumprlu a Ladislava Sokolovského. Nymburk doplatil především na výraznou převahu domácích pod oběma koši.

Nymburk - Riga (koš domácího týmu). foto: ČTK

Oba týmy od začátku vsadily vše na ofenzivní kartu. Především Nymburk se v obraně hodně trápil, a tak se snažil se soupeřem držet krok v útoku. Pomáhala mu především lepší střelba z dálky.

V úvodu druhé čtvrtiny Madrid odskočil na sedm bodů, pak však Nymburk zabral a sérií 13:3 skóre otočil. Hlavní zásluhu na tom měl ve formě hrající Pumprla, který několikrát vybojoval míč, přesprintoval hřiště a zakončil smečí.

Z vedení se však Nymburk dlouho neradoval a až do konce třetí čtvrtiny se žádnému z týmů nedařilo odskočit. Pak však domácí k dobré práci pod koši přidali i přesnou střelbu za tři body a získali dvanáctibodové vedení, které se zdálo již jako rozhodující. Dvě minuty před koncem však Nymburk po čtyřech trojkách v řadě snížil na rozdíl pouhých dvou bodů a duel zdramatizoval, Madrid však už výhru nepustil.

Nymburk doplatil na to, že pod košem nedokázal pokrývat Američana Joshe Asellina a Brita Daniela Clarka, kteří získali pro Madrid několik důležitých útočných doskoků a následné lehké body z pod koše. Na ofenzivní doskoky Nymburk jednoznačně prohrál 3:16.

Příští osmifinálový zápas sehraje český mistr za týden doma proti italské Casertě.