Nymburk sahal po výhře nad CSKA, závěr mu ale nevyšel

21:02
MOSKVA - Basketbalisté Nymburka byli blízko k tomu, aby podobně jako na jaře porazili přední euroligový celek CSKA Moskva, a to dokonce na jeho hřišti. V duelu skupiny B VTB ligy ještě pět minut před koncem vedli, koncovku ale ovládl soupeř v poměru 17:4 a utkání vyhrál o devět bodů 84:75. Nymburk tak má bilanci dvou výher a tří porážek.

Nymburk - CSKA Moskva foto: ČTK

Nymburk nad CSKA vyhrál na jaře doma jednoznačně 79:60, to však moskevský klub nechal většinu hvězd doma. Tentokrát na svém hřišti nastoupil v nejsilnější sestavě, ale Nymburk i tak od začátku držel krok. A když v závěru první čtvrtiny přišly dvě "slepené" trojky Palyzy a Pavkoviče, ujal se český mistr vedení.

CSKA - Nymburk 84:75

Nejvíce bodů: Chrjapa 15, Weems 14, Krstič 13, Teodosič a Jackson po 11 - Taylor 22, Rančík a Palyza po 12, Benda 10. Fauly: 19:22. Trestné hody: 27/21 - 17/14. Trojky: 5:7.

Několikrát Nymburk utekl až na osm bodů, CSKA se sice dokázal vždy přiblížit či vyrovnat, jenže Nymburk měl vzápětí vlastní odpověď a znovu odskočil. Ještě v poslední čtvrtině vedli hosté o šest bodů, jenže se jim přestala dařit obrana především na hráče na perimetru. Díky tomu se rozehrál bývalý nejlepší hráč Evropy Teodosič a CSKA začal drtivý obrat. Celkem za poslední čtvrtinu nastřílel 30 bodů.

Zatímco na straně CSKA se na dvouciferný počet bodů dostalo hned pět hráčů, Nymburk střelecky táhl zejména Taylor, autor 22 bodů. Dalších 12 bodů přidali Rančík a Palyza, který znovu ukázal pevnou ruku při trojkových pokusech.

"Odehráli jsme skvělý zápas. Myslím, že to byl náš nejlepší zápas letošní sezony, a jsem s výkonem týmu spokojený. Bohužel na konci zápasu jsme udělali několik chyb, možná z únavy. Neproměnili jsme hodně tříbodových pokusů a CSKA nakonec otočil jedním doskokem a ziskem míče do protiútoku," litoval kouč Ronen Ginzburg.

Přitom ruský celek měl o šest ztrát více než Nymburk. "Ale jejich chyby nakonec nebyly vidět tak moc jako naše, protože právě naše v závěru rozhodly zápas. Proti takovému týmu nelze chybovat tolikrát za sebou, protože oni moc dobře vědí, jak to potrestat," dodal Ginzburg.

9. Neptunas Klajpeda 5 1 4 382:449 6
10. Minsk 2006 5 0 5 373:456 5