Nymburk porazil ve VTB lize Doněck a přiblížil se k postupu

19:00
NYMBURK - Basketbalisté Nymburku ve VTB lize vybojovali důležité domácí vítězství 97:84 nad Doněckem. Velmi dobrá střelba z dálky v poslední čtvrtině jim přinesla nejen čtvrtou výhru v sezoně a druhou po sobě, ale také lepší vzájemnou bilanci s konkurentem v boji o play off. V Doněcku totiž Nymburk prohrál o sedm bodů. Celkem dal český mistr v poslední čtvrtině sedm trojek, za celý zápas jich měl 13 z 22 pokusů.

Momentka z utkání Nymburk - Doněck foto: MAFRA - Tomáš Krist

K hranici postupu pro play off se Nymburk přiblížil na rozdíl jednoho vítězství, v příštím kole navíc hraje proti poslednímu Zhořelci. Celkem pět hráčů vítězů dalo dvouciferný počet bodů, nejvíce Rančík 21 bodů.

Od začátku se hrál poměrně rychlý basketbal, což Nymburku vyhovovalo. Dostával se do brejků a rychle získal mírnou převahu. Jenže Doněcku se postupně dařilo rozebírat obranu Nymburka a pivoti často hráli na menší hráče domácích. Především Killingsworth dělal obraně Nymburka problémy.

Český mistr zejména zásluhou Simmonse v závěru druhé čtvrtiny získal osmibodové vedení, jenže pak vlastními chybami vrátil Doněck do hry, když během minuty šňůrou 7:0 snížil na jediný bod. Simmons trojkou dvě vteřiny před koncem půle Nymburk uklidnil.

Do druhé půle vstoupil Doněck s velmi dobrou zónovou obranou, otočil skóre a s Nymburkem to nevypadalo dobře. Pak ale trojkami zavelel Ilievski, ke kterému se přidali Page se Simmonsem a Nymburk šňůrou 16:3 získal znovu výhodu. Na zónu Doněcku navíc zareagoval třemi trojkami v řadě, získal dvouciferný náskok, který už nepromrhal a dovedl zápas k důležité výhře.

VTB liga basketbalistů - skupina A

Nymburk - Doněck 97:84 (23:23, 46:42, 66:61)

Nejvíce bodů: Rančík 21, Simmons a Page po 17, Ilievski 13, Mahalbašič 12 - McCauley 20, King 19, Killingsworth 17, Ikovlev 12. Fauly: 23:21. Trestné hody: 18/16 - 20/14. Trojky: 13:8