Nymburk nestačil na Chimki Moskva a už nesmí zaváhat

18:49
MOSKVA - Basketbalisté Nymburku prohráli ve 4. kole Evropského poháru na hřišti favorizovaného Chimki Moskva 85:106. Ve skupině L mají na kontě jediné vítězství a šanci na postup si udrží, jen když vyhrají obě zbývající utkání se Sienou a Maccabi Haifa.

Jiří Welsch (uprostřed) z ČEZ Basketball Nymburk. foto: ČTK

Nymburk udržel s velkým favoritem krok jen v první čtvrtině. Pak Chimki nedovolilo hostům pět minut skórovat a samo předvedlo šňůru 19:0.

Český mistr se ze šoku probral až o poločase a dokonce se mu povedlo přiblížit na osm bodů, ale Chimki nepřipustilo komplikace. Především sedm rychlých bodů v podání Mike Greena vrátilo domácím klid a Nymburk už na další nápor neměl sílu.

Chimki, které vyhrálo 26. soutěžní zápas v řadě a má už jistý postup do osmifinále, si vítězství zajistilo především skvělou střelbou za tři body. Jeho hráči proměnili 15 z 27 pokusů. Navíc při střelbě za dva body měli Moskvané výjimečnou úspěšnost 81 procent, když jen šestkrát minuli.

Na straně Nymburku se dařilo Chesteru Simmonsovi, autorovi 20 bodů, a Dylanu Pageovi s Vojtěchem Hrubanem.

Evropský pohár - osmifinálová skupina K, 4. kolo:

Chimki Moskva - ČEZ Basketball Nymburk 106:85 (24:16, 54:32, 78:61)
Nejvíce bodů: Vjalcev 18, Augustine a Popovič po 15, Green 13 - Simmons 20, Page a Hruban po 15, Mahalbašič 12. Fauly: 20:15. Trestné hody: 10/9 - 17/15. Trojky 15:8.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...