Nový ročník NHL byl rozehrán: Minnesota i díky Havlátovi přehrála Carolina

21:06
HELSINKI - Nový ročník NHL odstartovala v Helsinkách výhra Caroliny nad Minnesotou 4:3. V Hartwall Areně se z českých hokejistů představil pouze útočník Martin Havlát, ale jeho asistence při gólu Matta Cullena na 2:2 porážce Wild nezabránila. Už v noci na pátek se hrají v zámoří další čtyři zápasy 93. sezony slavné soutěže. Fanoušci v Helsinkách se mohou těšit na odvetu mezi Hurricanes a Wild v pátek opět od 18:00.

Minnesota - Carolina. foto: Reuters

Havlát zůstal v utkání z českých aktérů osamocen, protože jeho spoluhráče, obránce Marka Židlické, nepustilo do hry zranění třísel. Nemohl se představit ve finské metropoli, kde působil v dresu IFK čtyři sezony před svým odchodem do NHL v roce 2003 a pak i při výluce v ročníku 2004/05. Do základní sestavy Caroliny se nevešel útočník Jiří Tlustý.

Zahajovací utkání hokejové NHL v Helsinkách

Minnesota - Carolina 3:4 (1:1, 1:3, 1:0)
Branky: 4. Latendresse, 30. Cullen (Havlát), 57. Burns - 20. a 39. Sutter, 26. Babčuk, 32. J. Jokinen. Střely na branku: 29:31. Diváci: 12.355.

Duel v Helsinkách byl prvním z rekordních šesti klání, která se na úvod sezony hrají v Evropě. Vedle dvojutkání v Helsinkách se představí v sobotu a v neděli v pražské O2 areně Boston s Phoenixem a ve Stockholmu už v pátek a v sobotu Columbus se San Jose. Slavná soutěž začala na Starém kontinentu už počtvrté za sebou.

První trefu nové sezony si připsal v zajímavém čase 3:33 útočník Minnesoty Latendresse. Zpoza branky mu mezi kruhy ideálně přihrál Mikko Koivu a Latendresse se trefil mezi Wardovy betony. Carolina odpověděla deset sekund před koncem úvodního dějství, kdy využil přesilovou hru Sutter.

Minnesota - Carolina.

V druhé třetině Hurricanes rozhodli. Na Babčukovu trefu ještě v polovině utkání odpověděl v přesilovce po Havlátově střele Cullen, ale za 84 vteřin opět vrátil Carolině vedení také v početní výhodě Jussi Jokinen a v 39. minutě přidal svou druhou trefu v utkání Sutter. Snaha Minnesoty v závěrečném dějství už vyústila jen ve zkorigovaní výsledku, o což se postaral v 57. minutě v přesilovce Burns.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.