Novotný ze Lva: S týmem, co máme, bychom měli pokaždé bodovat

8:13
PRAHA - Jiří Novotný se vrátil do sestavy Lva Praha a jako kapitán byl po prvním domácím zápase spokojený. Jeho tým zaslouženě porazil Viťaz Podolsk 4:1 a na ledě se neodehrála žádná rvačka. "Nejdůležitější je, že jsme vyhráli," řekl Novotný.

Utkání KHL Lev Praha - Chanty-Mansijsk. Autor čtvrtého gólu Lva Erik Christensen (vlevo) se raduje se spoluhráčem Jiřím Novotným foto: ČTK

Změnili název i hrůznou pověst. Hokejisté Viťazu Podolsk už nejsou obávaným týmem rváčů z Čechova. Už se snaží hrát hokej a ne jen bezhlavě řezat soupeře, v týmu mají třeba hvězdného útočníka Maxima Afinogenova.

Nic z toho nepomohlo "Rytířům" nepomohlo v Praze proti domácím Lvům. "Je to jenom dobře, že tam mají šikovný kluky a dá se s nima hrát hokej. Dřív mi nedávalo moc smysl jezdit do Čechova. Zlepšují se rok od roku a nedivil bych se, kdyby letos zase atakovali play-off," tvrdil po utkání Novotný, kapitán českého týmu.

Ale ta výhra vypadá snadně.
Jsem spokojený. Urvali jsme první body z domácích zápasů. Na začátku sezony potřebujeme proti takovým týmům - i když nechci tým Čechova podceňovat - sbírat body. O góly se podělily všechny lajny. Jsem spokojený s výkony všech hráčů. Zkomplikovali jsme si to jen na začátku třetí třetiny, kdy jsme mysleli, že je to hotovo. Oni nám dali gól. To by se stávat nemělo.

V první třetině jste měli velký tlak, ale šance jste neproměňovali. Mohlo to být přechodem na větší hřiště?
Myslím, že ne. Trénujeme tady, jsme tu zvyklí. Možná je to změna pro týmy, co sem přijedou. Je dobré, že si vytváříme šance, ve druhé třetině to tam napadalo.

Vy jste se vrátil do sestavy po zranění. Jak se vám hrálo?
Hrálo se mi dobře, hrál jsme s dvěma nejlepšíma hráčema, co máme v týmu. I to mi hodně pomohlo, už se cítím dobře.

Jak jste spokojený jako kapitán týmu se vstupem Lva do sezony?
Výborný. Přivezli jsme sedm bodů z venku, teď máme další tři. Může být líp, ale může být i hůř. Teď nás čeká série domácích zápasů, máme dobré soupeře. Ale s takovým týmem, jaký máme, bychom měli pokaždé nějaké body urvat.

Co čekáte od Torpeda Nižnij Novgorod, vašeho dalšího soupeře?
Bude to těžké utkání, nic nepodceníme. Soutěž je vyrovnaná, nevím, jak se změnil oproti minulému roku. Výborně bruslili, měli kvalitu. Nebude to nic jednoduchého.

Co jste říkal na atmosféru na prvním domácím zápase?
Nebylo to špatný. Na to, že ještě bylo hezky, večer je fotbal a začínali jsme dřív, tak diváci byli v pohodě. Očekáváme samozřejmě větší návštěvy, ale když budeme hrát tak, jak hrajeme, tak nemám strach.