Novotný: Hodně z nás hraje pod své možnosti. Včetně mě

20:53
STOCKHOLM (Od našeho zpravodaje) - Český tým se na MS proti Slovinsku trápil, ačkoliv zvítězil 4:2. "Jsme ve sra..., ale turnaj jede dál a snad nám to pomůže," řekl po utkání kapitán a střelec čtvrtého gólu Jiří Novotný.

Jiří Novotný slaví gól do sítě Slovinska. foto: Reuters

Báli jste se o ty body?
I po druhé třetině vládla klidná atmosféra. Řekli jsme si, že máme ještě dvacet minut, že jsme lepším týmem a že to musíme potvrdit na ledě. Ne o tom mluvit jenom v šatně. Nakonec to tam spadlo a jsou to pro nás hodně cenné tři body. Kdybychom získali dva nebo jeden, tak by to nic neřešilo.

Teď vás ale čeká Kanada.
Je to pro nás ponaučení. Hráli jsme slabšími soupeři, kteří ukázali velkou sílu. Na Kanadu se ale potřebujeme dobře připravit. Když podáme výkony na našich hranicích a budeme hrát tak, jak máme, tak se nebojím, že nemáme šanci uhrát dobrý výsledek.

Vše o hokejovém MS 2013

Lidé však v internetových diskuzích píší, že dostanete desítku. Co vy na to?
Nedivím se, že mají takové názory. Nebudeme si lhát, ta hra není ideální. Ale stojím za týmem a věřím mu. Hodně z nás hraje pod své možnosti a mezi ně počítám i sám sebe. Ale máme se o co opřít. Ondra Pavelec nás proti Dánsku podržel a já věřím, že to s Kanadou bude lepší zápas.

Sáhli jste si proti Slovincům na dno?
Na psychické dno. Každý viděl, v jakých sra... to je a zaplaťpanbůh, že jsme ve třetí třetině odskočili. Musím pochválit Slovince, jak hráli, ale pořád je to o nás. Pořád si to nesedá, a to už máme za sebou pět zápasů. Snad nás to ale tentokrát nakoplo po psychické stránce.

Věříte tomu?
Jsme ve sra..., ale turnaj jede dál a snad to pomůže k lepšímu. Máme osm bodů, což není žádná pecka, ale pořád to máme ve svých rukách. Když uděláme čtvrtfinále, když postoupíme, tak nás každý bude plácat. Teď se ale do toho čtvrtfinále musíme dostat.

Jak na rychlou a jednoduchou večeři s rýží?

Díky své všestrannosti se rýže LAGRIS už dlouho stávají nedílnou součástí mnoha pokrmů z celého světa. Bez ohledu na to, zda se používají k...