Nováček ze Znojma je stále bez porážky. Remizoval s Teplicemi

19:34
BRNO - Nováček fotbalové ligy Znojmo v domácí premiéře v brněnské azylu remizovalo s Teplicemi 0:0 a získalo stejně jako prvním kole bod. Oba celky si v úmorném vedru vypracovaly několik slibných šancí, které ale zmařila nepřesná koncovka.

Radim Nepožitek ze Znojma(vlevo) a Franci Litsingi z Teplic foto: ČTK

Trenér Znojma Leoš Kalvoda byl s výsledkem spokojený. "Druhá remíza pro nás znamená další cennou zkušenost. Máme se do dalších zápasů z čeho odrazit," prozradil po zápase.

Znojmo překvapilo soupeře jednoduchou kombinační hrou na jeden dotyk, kterou získalo územní převahu. Děravá teplická obrana jen s problémy čelila tlaku, chyby spoluhráčů zachraňoval brankář Grigar. Vyznamenal se ve 20. minutě, kdy v poslední chvíli vytlačil Buchtovu střelu. Další příležitosti ke skórování ligový nováček zahodil zbrklostí a nepřesností.

Znojmo -Teplice 0:0

Rozhodčí: Franěk - Wilczek, Vlasjuk. ŽK: Buchta, Nepožitek - Jablonský, Krob, Nivaldo. Diváci: 2063.

Znojmo: Hrubý - Helísek, Jonov, Hnaníček, Mudra - Hrošovský (57. Zeba), Buchta - Lacko, Nepožitek, Okleštěk (67. Vašíček) - Heinz (81. Tomeček). Trenér: Kalvoda.

Teplice: Grigar - Matula, Kaufman (24. Jablonský), Lüftner, Krob - Ljevakovič, Vachoušek - Litsingi, Jindráček (59. Táborský), Nivaldo - Salami (69. Mahmutovič). Trenér: Ščasný.

Tepliccký trenér Ščasný nebyl s výkonem svých svěřenců spokojen a ve 24. minutě stopera Kaufmana vystřídal Jablonský. Výkon hostů se pak zlepšil, srovnali krok a v protiútocích hrozili technicky dobře vybavení Litsingi s Nivaldem. Brankáře Hrubého ale vážněji neohrozili.

"V úvodu jsme hráli podle mých představ, postupně nám však ubývaly síly. Projevilo se to v nepřesných přihrávkách, což nás stojí hodně sil. Hrálo se navíc v horkém počasí," připustil Kalvoda.

Po změně stran se Znojmo potýkalo s herním výpadkem. Teplice, které měly v sestavě tři africké fotbalisty přivyklé na tropické teploty, převzaly iniciativu. Severočeši ovládli střed hřiště a dostali protivníka pod tlak.

Znojemští zadáci často řešili situace jen nepřesnými odkopy. V 54. minutě se ocitl po Vachouškově akci zcela sám před Hrubým nejlepší střelec Teplic Litsingi, jenž lobem přehodil nejen protihráče, ale i branku. V závěrečné půlhodině Znojmo srovnalo krok. Kombinaci oživili střídající Zeba s Vašíčkem. Rozhodnout mohl v závěru střídající Mahmutovič, ale sám před znojemskou brankou promáchl a netrefil míč. Stejný hráč tři minuty před koncem zahodil i další šanci, když jeho slabá střela skončila v náruči Hrubého. Teplice na stadionu v Králově Poli neprohrály už v devátém utkání po sobě.

"Mám z utkání rozporuplné pocity. Nezačali jsme dobře. Přitom jsme věděli, že je soupeř velmi silný na míči. Nechávali jsme Znojmu hodně prostoru a hráli fotbal, který nám nesedí," připustil po utkání trenér Teplic Zdeněk Ščasný.