Norové porazili Dánsko 6:2. Vydrží před Českem?

15:00
STOCKHOLM - Hokejisté Norska porazili ve svém závěrečném zápase v základní skupině B mistrovství světa Dánsko 6:2 a posunuli se na třetí místo před český tým. Svěřenci trenéra Aloise Hadamczika ale mají utkání s Německem k dobru. Pokud se chtějí vrátit před Nory, musí odpoledne získat dva body.

Norský hokejista Patrick Thoresen (vlevo) a dánský reprezentant Philip Larsen foto: Reuters

Norové se stali s 33 vstřelenými góly nejproduktivnějším týmem stockholmské skupiny a útočník Patrick Thoresen se posunul do čela kanadského bodování turnaje. Díky gólu a třem asistencím má na kontě 16 bodů, což je o dva více než ruská hvězda Jevgenij Malkin.

Norové navázali na předchozí zápas proti Německu, ve kterém vstřelili dvanáct branek. V první třetině tomu přitom nic nenasvědčovalo, brankáři Haugen a Andresen drželi čisté konto. Ve 26. minutě v signalizované přesilové hře otevřel skóre Spets, poté se prosadili Ask se Skröderem a v závěru druhé dvacetiminutovky přidali Norové další dva góly v početní výhodě. ¨

Předcházela jim hromadná šarvátka, po které museli rozhodčí nejaktivnějšího Jannika Hansena odvést až mimo kluziště. Ve třetí třetině sice Dánové dokázali dvěma góly snížit, ale poslední slovo měl Thoresen.