Nic světoborného jsem nedokázal, lituje Berdych vyřazení z Wimbledonu

US Open

19:00
LONDÝN (Od zpravodaje v Anglii) - Český tenista Tomáš Berdych znovu nedosáhne na vysněnou grandslamovou trofej. Ve čtvrtfinále Wimbledonu nestačil na svého neoblíbeného soupeře a světovou jedničku Novaka Djokoviče. Vůbec jsem nehrál, jak bych si představoval," zlobil se.

Český tenista Tomáš Berdych foto: ČTK

Když zase zblízka viděl, co všechno na kurtu dokáže světová jednička, hned plánoval návrat do práce. "To je nutnost," tvrdí Berdych. "Nemůžu přemýšlet, jestli se mi chce. I kdybych se chtěl jenom udržet mezi všema těma vlčákama a občas vyhrát nějaký zápas, musím tvrdě makat. A to nemluvím o tom, že bych se rád přiblížil těm nejlepším."

K TÉMATU

Co jste dnes udělal špatně?
Všecko. Nehrál jsem, jak bych si představoval. Škoda těch šancí hlavně ve druhém setu, který Novak začal špatně.

Máte tu za sebou pár povedených utkání. Proč jste v klíčovou chvíli nehrál, jak jste si představoval?
Musel bych předvést výkon na hranici svých možností, abych měl proti Novakovi šanci. To se mi nepovedlo. Jaké byly zápasy předtím, je víceméně jedno.

Ve druhém setu jste vedl 3:0, jenže další čtyři gamy jste prohrál. Byla to vaše chyba, nebo Djokovič tak zabral?
Začal jsem ten game s novými míči dvojchybou a pak se to vezlo. I když mu dáte zadarmo jediný balon, je pak hrozně těžké to dotahovat. Dostal se na koně, měl set v zádech a spoustu zkušeností.

Český tenista Tomáš Berdych

Najdete v zápase zlomový moment?
Lámalo se to asi hned na začátku, když jsme nastoupili… (trpký úsměv) A pak. Nevím, asi za toho stavu 3:0 ve druhém setu.

Je Djokovičův skvělý return na trávě ještě nebezpečnější než na jiných površích?
Myslel jsem si, že nejhorší je to proti němu na antuce. Ale v Římě jsem to docela zvládal. Možná jsem lépe servíroval. Každopádně mám na čem makat.

Co říkáte na jeho pohyb?
To je další věc. Novak ukazuje, že klouzat se dá všude. Mám se v čem zlepšovat. Takže hurá domů, hurá do práce.

Jste připraven na další výtky, že neumíte hrát velké zápasy?
Nevím. Jedna věc je to prohlásit. A druhá vědět, co s tím udělat. Rád si nechám poradit. Čekám, že nějaké tipy dorazí. Já dělám, co můžu.

Jak jste spokojený s postupem do čtvrtfinále Wimbledonu?
Je to daleko lepší než loni (vypadl v 1. kole). To je bez debat. Ale není to nic světoborného, jede se dál.