Jágr s Vrbatou asistovali v NHL u vítězných branek svých mužstev

8:04
NEW YORK/PRAHA - Jaromír Jágr vypracoval v úterním utkání NHL vítězný gól New Jersey, které v domácím prostředí udolalo hokejisty Ottawy 2:1. Dvaačtyřicetiletý útočník získal puk v rohu kluziště, několik sekund se snažil „ukličkovat“ hostujícího obránce a poté poslal kotouč od hrazení mezi kruhy skórujícímu Mikeovi Cammallerimu.

Jaromír Jágr, na snímku při utkání proti Ottawě, sice o víkendu nezazářil, ale oslavil už 43. narozeniny. I když zdaleka nezáří jako dříve, stále je platným hráčem New Jersey a o jeho služby je v nejlepší lize světa stále zájem. Co dělaly jiné hokejové hvězdy v Jágrově věku? někteří už byli trenéry, jiní v klídku rybařili, někteří se 43. narozenin ani nedožili. foto: ČTK/AP

„Jágr si dokáže v útočném pásmu poradit i s převahou, to pak dělá rozdíl. Navíc je schopný i z těžké pozice najít způsob, jak ke mně dostat puk. Zahrál to skvěle,“ pochválil českou hvězdu Cammalleri, jenž v tomto ročníku vstřelil už sedm vítězných branek a v této statistice je nejlepší v soutěži.

I pod úvodní gól Devils, kteří od poloviny utkání doháněli jednobrankovou ztrátu, se podepsal český hráč. Přihrávku Marka Židlického od zadního mantinelu zužitkoval ve vyrovnání Adam Henrique. New Jersey sice potřetí za sebou vyslalo jen 20 střel za zápas, ale z posledních pěti utkání vytěžilo devět z deseti bodů.

„Jakmile začnete sbírat body, roste váš optimismus a říkáte si, co kdyby to vyšlo... Možná jsme od toho ještě stále trochu daleko, ale líbí se mi, jak o tom začínáme uvažovat,“ komentoval Cammalleri aktuální dvanáctibodovou ztrátu New Jersey na poslední postupové místo ve Východní konferenci, které drží Boston.

Sestřih z utkání New Jersey - Ottawa

Také Radim Vrbata se asistencí podílel na rozdílové brance. Po přihrávce mladoboleslavského rodáka zakončil přečíslení dva na jednoho obránce Luca Sbisa a trefou v prodloužení rozhodl o výhře Vancouveru 3:2 nad Winnipegem. Hosté přišli dvakrát o jednogólový náskok i přes snahu Ondřeje Pavelce, jenž kryl třicet střel.

„Hráli fyzicky nejnáročnější hokej ze všech týmů, proti kterým jsme v letošní sezoně nastoupili. Ale zareagovali jsme na to dobře,“ prohlásil Sbisa, který si připsal první bod po 25 zápasech.

A vůbec poprvé v kariéře vstřelil gól v prodloužení, v němž příkladně podpořil únik Vrbaty. „Nechcete ničeho po prodloužení litovat. Chcete vyhrát, porážkou se nestresujete. A někdy se takový přístup vyplatí, jindy ne. Ale musíte se v prodloužení o něco pokusit,“ vysvětlil svůj postoj obránce Vancouveru.

Sestřih z utkání Vancouver - Winnipeg

Žádný z českých hokejistů v 11 zápasech úterního programu neskóroval. Asistenci si ještě připsal Tomáš Fleischmann, když šikovným bekhendovým pasem poslal puk do jízdy skórujícímu Eriku Gundbransonovi.

Po akci kopřivnického rodáka, který vynechal čtyři z předchozích pěti utkání, se Florida ujala na ledě New Yorku Islanders vedení 2:1 a nakonec vyhrála 4:2.

Naopak nestačila přihrávka Aleše Hemského, po které měl Dallas proti Coloradu po dvou třetinách dvoubrankový náskok. Avalanche však v závěrečné části srovnali, přičemž druhý gól vstřelil Tyson Barrie dvacet sekund před koncem základní hrací doby. A v jedenáctém kole penaltového rozstřelu rozhodl o výhře Colorada 3:2 Maxime Talbot, před nímž ve stejné sérii neuspěl Hemský.

Hokejisté Buffala ukončili vítězstvím 3:2 na ledě Montrealu sérii čtrnácti proher. V případě dalšího neúspěchu mohli Sabres vyrovnat třetí nejdelší šňůru v počtu porážek v historii soutěže. Negativní rekord má hodnotu 17 utkání.

„Nikdo z nás nechtěl být něčeho takového součástí. Jsme rádi, že už je to za námi,“ řekl Brian Gionta, který ve dvacáté minutě zvýšil na 3:1. Canadiens dokázali už jen snížit a s nejhorším týmem NHL prohráli v této sezoně potřetí ze čtyř duelů.

V bídě se topí i Toronto, které podlehlo v Nashvillu 3:4 a připsalo si desátou prohru v řadě.

Výsledky NHL

New Jersey - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Branky: 33. Henrique (Židlický), 46. Cammalleri (Jágr) - 31. Lazar. Střely na branku: 19:20. Diváci: 11.461. Hvězdy zápasu: 1. Cammalleri, 2. Schneider, 3. Henrique (všichni New Jersey).

NY Islanders - Florida 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Branky: 2. a 33. Lee - 5. a 43. Hayes, 31. Gundbranson (Fleischmann), 60. Pirri. Střely na branku: 34:30. Diváci: 14.704. Hvězdy zápasu: 1. Hayes (Florida), 2. Lee (NY Islanders), 3. Gudbranson (Florida).

Washington - Los Angeles 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Branky: 18. a 37. Brouwer, 46. Bäckström, 47. Fehr. Střely na branku: 27:27. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Brouwer, 3. Bäckström (všichni Washington).

Columbus - Arizona 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: 21. Wisniewski - 8. Lessio, 23. Ekman-Larsson, 26. Doan, 58. Rieder. Střely na branku: 31:29. Diváci: 14.108. Hvězdy zápasu: 1. Smith, 2. Ekman-Larsson, 3. Vermette (všichni Arizona).

Montreal - Buffalo 2:3 (1:3, 0:0, 1:0)

Branky: 9. Prust, 45. Desharnais - 6. Stafford, 15. Moulson, 20. Gionta. Střely na branku: 34:18. Diváci: 21.286. Hvězdy zápasu: 1. Enroth (Buffalo), 2. Desharnais (Montreal), 3. Gionta (Buffalo).

St. Louis - Tampa Bay 2:1p (0:1, 0:0, 1:0 - 1:0)

Branky: 57. Tarasenko, 62. Schwartz - 6. Paquette. Střely na branku: 18:31. Diváci: 17.223. Hvězdy zápasu: 1. Elliott, 2. Tarasenko, 3. Schwartz (všichni St. Louis).

Nashville - Toronto 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

Branky: 12. Jones, 16. Weber, 47. Fisher, 52. Wilson - 28. Winnik, 43. Kadri, 43. Santorelli. Střely na branku: 32:28. Diváci: 15.667. Hvězdy zápasu: 1. Wilson, 2. Fisher (oba Nashville), 3. Santorelli (Toronto).

Minnesota - Chicago 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Branky: 8. Koivu, 10. Zucker, 35. Granlund. Střely na branku: 43:24. Diváci: 19.104. Hvězdy zápasu: 1. Koivu, 2. Scandella, 3. Dubnyk (všichni Minnesota).

Dallas - Colorado 2:3sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)

Branky: 7. Eaves, 40. Cole (Hemský) - 47. O´Reilly, 60. Barrie, rozhodující sam. nájezd Talbot. Střely na branku: 32:24. Diváci: 16.521. Hvězdy zápasu: 1. Cole (Dallas), 2. Barrie (Colorado), 3. Eaves (Dallas).

Anaheim - Carolina 5:4p (0:0, 2:2, 2:2 - 1:0)

Branky: 21. a 56. Perry, 35. Kesler, 50. Smith-Pelly, 61. Getzlaf - 30. Sjomin, 32. McClement, 45. Malone z trestného střílení, 46. J. Staal. Střely na branku: 31:32. Diváci: 16.274. Hvězdy zápasu: 1. Perry, 2. Getzlaf, 3. Beauchemin (všichni Anaheim).

Vancouver - Winnipeg 3:2p (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Branky: 14. Burrows, 53. Kenins, 61. Sbisa (Vrbata) - 11. Wheeler, 43. Little. Střely na branku: 33:28. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 33 střel a úspěšnost zásahů měl 90,91 procenta. Diváci: 18.509. Hvězdy zápasu: 1. Sbisa (Vancouver), 2. Ladd (Winnipeg), 3. Burrows (Vancouver).