NHL: Vrána si připsal první dvě asistence, Faksa gólem pečetil výhru

7:08
Jakub Vrána si připsal dvě premiérové asistence v NHL a přispěl k výhře hokejistů Washingtonu 4:2 na ledě New York Islanders. Jediným úspěšným českým střelcem v deseti úterních zápasech byl Radek Faksa, jenž trefou do prázdné branky pečetil výhru Dallasu 6:2 nad Anaheimem. Na jeden gól Stars přihrál Jiří Hudler.

Jakub Vrána v dresu týmu Washington Capitals foto: ČTK

Vrána, jenž minulý týden vstřelil svůj první gól, byl vyhlášen druhou hvězdou večera za spoluhráčem Mattem Niskanenem, který dvěma brankami ve třetí třetině strhl výhru na stranu hostů. Capitals tak prodloužili vítěznou sérii na pět zápasů.

Flyers prodloužili vítěznou sérii v NHL na devět zápasů

Dvacetiletý český nováček, hrající svůj sedmý zápas v lize, měl podíl na prvních dvou gólech Washingtonu. Nejprve ve 23. minutě chytrou přihrávkou o mantinel založil rychlý protiútok, na jehož konci Brett Connolly vyrovnával na 1:1. Ve 28. minutě byl pak dokonce chvíli veden jako autor gólu na 2:1, když v přesilové hře překonal brankáře Haláka pohotovou střelou z mezikruží. Nakonec se ale ukázalo, že puk ještě před brankou mírně tečoval spoluhráč Justin Williams.

Hudler, který odehrál druhý zápas po záhadném onemocnění a celkově šestý, si připsal první bod v sezoně. V 52. minutě vybojoval puk v útočném pásmu a po jeho tečované přihrávce zvyšoval Patrick Eaves na 4:2 pro Dallas. Faksa si pak připsal třetí gól v probíhajícím ročníku, když Ducks už v 54. minutě při hře čtyři na čtyři odvolali brankáře a dvaadvacetiletý český útočník trefil prázdnou branku střelou z vlastního obranného pásma.

Hodně divoký zápas viděli fanoušci v Raleighu, kde domácí Carolina prohrávala po dvou třetinách s Vancouverem 2:5, šesti góly ve třetí třetině ale zápas otočila a nakonec zvítězila 8:6. Obrat se povedl také Predátorům z Nashvillu, kteří prohrávali se St. Louis 0:3 a nakonec se radovali z výhry 6:3.

Sedmé vítězství v řadě oslavil Columbus, který uspěl 3:1 v Edmontonu a podle procentuální úspěšnosti je nejlepším týmem celé NHL.