NHL: Voráčkův gól v nájezdech nestačil, Flyers padli počtvrté v řadě

7:02aktualizováno  7:11
NEW YORK - Hokejisté Philadelphie prohráli v nedělním utkání NHL na ledě Anaheimu 3:4 po samostatných nájezdech a připsali si čtvrtou porážku v řadě. Flyers nebyl v penaltovém rozstřelu nic platný gól Jakuba Voráčka, který ve třetí sérii vyrovnal na 1:1. V pátém dějství rozhodl o výhře Ducks Corey Perry.

Jakub Voráček v dresu Philadelphie. foto: APČTK

Hlavními hvězdami večera byli brankář domácích John Gibson a útočník Ryan Kesler. Prvně jmenovaný zaznamenal 51 zákroků, druhý vstřelil všechny tři góly Kačerů v základní hrací době a oslavil tak svůj čtvrtý hattrick v kariéře.

Díky Keslerovi vedl Anaheim na začátku druhé třetiny už 3:1, hosté ale záhy dokázali dvěma góly v rozmezí 80 sekund vyrovnat. Od 24. minuty pak na ledě kralovali oba gólmani a další branky padaly až v nájezdové loterii.

NHL: Jágr pomohl gólem Floridě zvítězit a dostihl Coffeyho v historickém pořadí

Domácí kouč Randy Carlyle sáhl po třetím gólu Philadelphie k neobvyklému taktickému manévru. Místo Gibsona poslal do branky Jonathana Berniera, nikoli však na zbytek zápasu, ale pouze na necelé čtyři minuty. „Od začátku to bylo myšleno jako takový oddechový čas. Řekl jsem mu, aby nás na tři minuty podržel, že bude na ledě jen do reklamní přestávky,“ vysvětlil Carlyle.

Poté se do branky vrátil Gibson a kromě Voráčkova bekhendového blafáku v nájezdech nepustil za svá záda jedinou střelu. „Ukázal svou psychickou sílu. Skvěle si hlídal dorážky a celkově chytal mnohem lépe,“ všiml si Kesler.

Výsledky NHL

Toronto - Detroit 5:4 v prodl. (0:0, 0:1, 4:3 - 1:0)
Branky: 53. a 64. Matthews, 42. Komarov, 49. Marner, 50. C. Brown - 26. a 60. Mantha, 54. Ericsson, 59. Larkin. Střely na branku: 29:37. Diváci: 40.148. Hvězdy zápasu: 1. Matthews, 2. C. Brown (oba Toronto), 3. Mantha (Detroit). Hráno pod otevřeným nebem.

Anaheim - Philadelphia 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 8., 17. a 22. Kesler, rozhodující sam. nájezd Perry - 9. Konecny, 22. Couturier, 24. Schenn. Střely na branku: 25:55. Diváci: 17.174. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Gibson (oba Anaheim), 3. Couturier (Philadelphia).

Washington - Ottawa 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky: 40. Alzner, 43. Chorney - 33. Turris. Střely na branku: 28:24. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. Chorney, 3. Alzner (všichni Washington).

Letci přestříleli Kačery 55:25, z toho 38 střel vypálili během úvodních čtyřicet minut, na úspěch jim to ale nestačilo. „Není to moc zábava, když nám to tam nepadá, ale musíme dál bojovat. Dobré výkony brankářů jsou součástí hry. Jejich práce je chytat puky, takže nemůžete čekat, že budete pořád dávat hromadu gólů. Ale musíme se na to dívat pozitivně a zkusit na dnešním výkonu stavět,“ řekl obránce Michael Del Zotto.

Toronto zvládlo duel pod širým nebem

V druhém nočním utkání zvítězil Washington nad Ottawou 2:1. Už odpoledne si to rozdaly Toronto a Detroit před 40 tisíci diváků v duelu pod širým nebem, v němž nakonec Maple Leafs udolali soupeře 5:4 v prodloužení.

Domácí ztratili v posledních šesti minutách třetí třetiny vedení 4:1, když hosté vyrovnali druhým gólem při power play pouhou sekundu před závěrečnou sirénou. O vítězství Toronta pak ale rozhodl ve čtvrté minutě nastavení Auston Matthews.

„Byl to jeden z nejlepších momentů, co jsem kdy v hokeji zažil,“ řekl Matthews, jednička posledního draftu, který se v utkání trefil dvakrát a s 20 góly se dělí o druhé místo v tabulce kanonýrů. Lepší je pouze s 26 zásahy Sidney Crosby. „Je úžasné, že jsme to nakonec dokázali dotáhnout do vítězného konce. Byl to ohromně vzrušující zápas, hlavně ve třetí třetině a v prodloužení,“ konstatoval Matthews.

Z českých hokejistů se na ledě představil jen obránce Roman Polák v dresu Toronta. V brance Red Wings dostal před Petrem Mrázkem přednost Jared Coreau.

„Dokázat se takhle vrátit zpátky do zápasu a pak ho prohrát v prodloužení... Je to samozřejmě zklamání. Ale ve finále jsme ve zdánlivě ztraceném utkání získali bod a tahle je liga je o sbírání bodů. Takže se na to musíme dívat pozitivně a poučit se z chyb, které jsme dnes udělali,“ shrnul dramatický duel trenér Detroitu Jeff Blashill.