Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

NHL: Polák utrpěl ošklivé zranění. Pastrňák opět asistoval, Boston ale padl

7:23
NEW YORK - Hokejový obránce Roman Polák utrpěl ve druhém utkání úvodního kola play off NHL ošklivě vypadající zranění pravé nohy a ze zápasu odstoupil. I bez něho Toronto uspělo na ledě vítěze základní části Washingtonu 4:3 ve druhém prodloužení a srovnalo stav série na 1:1. Nerozhodný stav platí i mezi Ottawou a Bostonem, kterému nepomohla asistence Davida Pastrňáka a na ledě soupeře prohrál 3:4 v prodloužení.

Ottawa vs. Boston foto: ČTK

K nešťastné situaci došlo v 34. minutě, kdy Polák nahazoval puk do útočného pásma a na modré čáře ho atakoval v rámci pravidel Brooks Orpik. Českému obránci se při nekontrolovaném dopadu na led podlomila pravá noha v koleni, svíjel se bolestí a hrací plochu opustil za pomoci spoluhráčů.

Toronto Maple Leafs vs. Washington Capitals

Toronto v té chvíli prohrávalo 1:2, ale ještě do konce druhé třetiny dvěma zásahy překlopilo skóre na svou stranu. Washington si stejně jako v prvním duelu vynutil prodloužení, ve kterém ale tentokrát udeřil soupeř. Útočník Kasperi Kapanen rozhodl svým druhým gólem v utkání v čase 91:53 o vyrovnání série. V přetížené obraně vítězů odehrál Jake Gardiner i Morgan Rielly čtyřicet minut.

Boston se po akci Pastrňáka ujal v závěru druhé třetiny vedení 3:1, když střelu českého útočníka šikovně tečoval v přesilové hře Patrice Bergeron. Ottawa ale zejména díky Dionu Phaneufovi otočila zápas. Kanadský obránce asistoval u branek ze 46. a 48. minuty, kterými domácí vyrovnali skóre, a v čase 61:59 rozhodl zápas dělovkou od modré čáry. V sestavě poražených opět nepustilo Davida Krejčího do hry zranění.

Hokejisté Chicaga nepřekonali ani ve druhém utkání brankáře Pekku Rinneho a po výsledku 0:5 odcestují do Nashvillu za překvapivého stavu 0:2 na zápasy. Finský gólman kryl třicet střel a další ze strůjců úspěchu Ryan Johansen si připsal jeden gól a dvě asistence. Výhru Predators podpořili i nečekaní střelci - Ryan Ellis, Harry Zolnierczyk, Colton Sissons a Kevin Fiala skórovali v play off poprvé ve své kariéře.

Výsledky NHL

1. kolo play off NHL: Východní konference - 2. zápasy: Ottawa - Boston 4:3 v prodl. (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0) Branky: 31. MacArthur, 46. Wideman, 48. Brassard, 62. Phaneuf - 30. Stafford, 33. Schaller, 37. Bergeron (Pastrňák). Střely na branku: 29:29. Diváci: 18.629. Hvězdy zápasu: 1. Phaneuf, 2. MacArthur, 3. Karlsson (všichni Ottawa). Stav série: 1:1.

Washington - Toronto 3:4 ve druhém prodl. (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1) Branky: 24. Ovečkin, 32. Carlson, 53. Bäckström - 35. a 92. Kapanen, 18. Van Riemsdyk, 40. Rielly. Střely na branku: 50:51. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Kapanen (Toronto), 2. Bäckström (Washington), 3. Rielly (Toronto). Stav série: 1:1.

Západní konference - 2. zápasy: Chicago - Nashville 0:5 (0:1, 0:2, 0:2) Branky: 4. Ellis, 23. Zolnierczyk, 33. Sissons, 54. Johansen, 59. Fiala. Střely na branku: 30:29. Diváci: 22.175. Hvězdy zápasu: 1. Rinne, 2. Johansen, 3. Ellis (všichni Nashville). Stav série: 0:2.

Anaheim - Calgary 3:2 (2:1, 0:1, 1:0) Branky: 4. Silfverberg, 7. Rakell, 56. Getzlaf - 19. Backlund (Frolík), 28. Monahan. Střely na branku: 29:37. Diváci: 17.271. Hvězdy zápasu: 1. Getzlaf, 2. Rakell, 3. Montour (všichni Anaheim). Stav série: 2:0.