NHL: Pastrňák potvrdil střeleckou formu, Krejčí dal první gól sezony

7:13
NEW YORK - Hokejoví útočníci David Krejčí a David Pastrňák přispěli v pondělním utkání NHL shodně jedním gólem k výhře Bostonu 4:0 nad Buffalem. Zdravotní problémy Jaromíra Jágra, který v předchozím zápase odstoupil po první třetině, nebyly vážné. Český hráč nemusel vynechat žádný duel a s Floridou porazil Tampu Bay 3:1. Jediný gól Lightning vsítil Ondřej Palát.

Jake Cabe a David Pastrňák v zápase Boston Bruins vs Buffalo Sabres foto: ČTK

Boston rozhodl v prostřední třetině, kdy třemi góly zlomil bezbrankový stav. U první trefy si připsal přihrávku Pastrňák, když jeho střelu dorazil Brad Marchand. Druhý přidal v přesilovce pět na tři Krejčí, který z pozice falešného obránce propálil vše, co mu stálo v cestě. Rodák ze Šternberku si připsal premiérový gól sezony a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Hlavním hrdinou byl gólman Tuukka Rask, který pochytal 32 střel.

Úspěšnou třetinu završil třetím zásahem Riley Nash. V závěrečné části se změnilo skóre už jen zásluhou Pastrňáka, který pohodlně doklepl do branky volný kotouč po střele Austina Czarnika. Český útočník zaznamenal už osmou trefu v ročníku a s dalšími třemi hráči se dělí o post nejlepšího střelce soutěže. Pastrňák patří v NHL k elitě i ve statistice +/-, ve které je s 11 kladnými body na sedmé příčce.

Jágr měl v zápase několik dobrých gólových možností, ale bodově se neprosadil a byl na ledě při jediné brance soupeře, která byla kuriózní. Obránci Floridy Alexi Petrovicovi sjel při rozehrávce zpoza branky puk z čepele, dostal se k Palátovi, který v úvodu třetí třetiny gólem na 1:1 lehce překonal dezorientovaného Roberta Luonga. Nešťastná situace ale domácí nesrazila a v 56. minutě strhl výhru na jejich stranu Reilly Smith.

Výsledky NHL

Boston - Buffalo 4:0 (0:0, 3:0, 1:0) Branky: 26. Marchand (Pastrňák), 31. Krejčí, 35. Nash, 50. Pastrňák. Střely na branku: 42:32. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Rask, 2. Krejčí, 3. Beleskey (všichni Boston).

NY Islanders - Vancouver 4:2 (1:1, 1:1, 2:0) Branky: 10. Chimera, 28. Kuljomin, 50. Clutterbuck, 51. Ladd - 5. D. Sedin, 37. Granlund. Střely na branku: 32:32. Diváci: 12.514. Hvězdy zápasu: 1. Clutterbuck, 2. Ladd, 3. Chimera (všichni NY Islanders).

Florida - Tampa Bay 3:1 (1:0, 0:0, 2:1) Branky: 4. Marchessault, 56. Smith, 60. MacKenzie - 42. Palát. Střely na branku: 32:35. Diváci: 11.703. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Smith (oba Florida), 3. Bishop (Tampa Bay).