Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NHL: Palát přispěl dvěma asistencemi k výhře Tampy

7:06
NEW YORK - Dvě asistence si připsal ve středečním utkání NHL útočník Ondřej Palát a podílel se tak na vítězství hokejistů Tampy Bay nad Carolinou 4:3 v prodloužení. Druhý hattrick během tří zápasů vstřelil Patrick Kane a zařídil triumf Chicaga 4:1 nad Pittsburghem.

Ondřej Palát. foto: AP/ČTK

Palát byl na ledě u pěti ze šesti gólů, které padly v základní hrací době - u tří Tampy a dvou Caroliny. V 8. minutě při přesilové hře vyškrábl před brankou puk, ten se dostal přes Nikitu Kučerova mezi kruhy k Victoru Hedmanovi, který otevřel skóre utkání. V 51. minutě pak Palát založil akci před gólem na 2:2, když zavezl kotouč do útočného pásma a po střele obránce Jakea Dotchina skončil díky teči Tylera Johnsona v brance.

NHL: Palát pomohl dvěma trefami k výhře Tampy, Mrázek zavinil gól

Domácí následně sahali po vítězství v základní hrací době, když je v 56. minutě dostal do vedení Kučerov. Jenže dvě a půl minuty před koncem si Lightning nechali dát vyrovnávací gól při vlastní přesilovce a muselo se do prodloužení. V něm o výhře Blesků rozhodl po 46 sekundách svou druhou trefou v zápase obránce Hedman, který úspěšně zakončil brejk dva na jednoho.

Tampa zvítězila posedmé z posledních deseti zápasů a v tabulce Východní konference už ztrácí jen tři body na poslední postupovou příčku do play off, která patří Torontu.