Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NHL: Neuvirth nezabránil prohře Philadelphie s lídrem soutěže

7:02
NEW YORK - Hokejový brankář Michal Neuvirth kryl ve středečním utkání NHL v souboji s lídrem soutěže Washingtonem 25 z 29 střel a s Philadelphií prohrál 1:4. U tří inkasovaných branek byl na ledě Jakub Voráček, kterému nebyl navíc uznán i gól. Florida přišla o sérii pěti výher, když doma podlehla Edmontonu 3:4.

Brankář Philadelphia Flyers Michal Neuvirth foto: Reuters

Voráček skóroval už v první minutě za stavu 0:0, ale rozhodčí gól odvolali, protože Dale Weise strčil do ramene brankáře Bradena Holtbyho a znemožnil mu lépe zasáhnout. Washington se ještě v úvodní třetině ujal vedení trefami Nicklase Bäckströma a Jevgenije Kuzněcova, který po snížení domácích přidal s pomocí Radka Gudase třetí gól. Český bek jeho střelu nešťastně tečoval hokejkou a puk poté zamířil do branky mezi betony Neuvirtha. Gólovou tečku za utkáním provedl v 55. minutě T. J. Oshie.

NHL: Mrázek znovu zářil, k výhře přispěli i Neuvirth a Voráček

Florida v prostřední části třikrát smazala jednobrankovou ztrátu, ale na gól Krise Russella z 53. minuty už nanešla odpověď. Obránce Edmontonu se stal nečekaným hrdinou zápasu, protože gól vstřelil naposledy před více než rokem. Zároveň Oilers potvrdili, že se jim daří na ledě Floridy, kde zvítězili v osmém utkání v řadě.

Hokejový útočník Ondřej Kaše se ve středečním utkání NHL podílel gólem a asistencí na výhře Anaheimu 5:3 nad Bostonem a stal se druhou hvězdou zápasu. Kaše bodoval poprvé po měsíci a jedenácti zápasech, když v úvodu druhé třetiny vyrovnal na 1:1. Český mladík si vyměnil v útočném pásmu kotouč s Nickem Ritchiem a střelou z mezikruží k levé tyči vstřelil pátý gól v sezoně. Následně neplatila trefa útočníka Bostonu Davida Pastrňáka pro postavení Brada Marchanda v brankovišti a jeho spoluhráč David Krejčí dvakrát orazítkoval v prostřední části tyč.

Oba týmy ale střílely i branky a jejich třetí góly měly shodně českou stopu. Po přihrávce Kašeho dostal Anaheim poprvé do vedení Josh Manson, který objel branku a rychlým manévrem překvapil gólmana Tuukku Raska. Boston vyrovnal trefou Franka Vatrana, jehož do sólového úniku vyslal Krejčí. Prodloužení odmítl v 58. minutě svým druhým gólem Rickard Rakell a vzápětí přidal pojistku Andrew Cogliano.