NHL: Krejčí gólem a asistencí zařídil výhru Bostonu, Faksova nahrávka nestačila

7:24aktualizováno  8:06
NEW YORK - Český útočník David Krejčí vstřelil v NHL svůj druhý gól v sezoně, na další přihrál a zasloužil se o výhru hokejistů Bostonu na ledě Colorada 2:0. Jednu asistenci zaznamenal v neděli Radek Faksa při prohře Dallasu 4:5 v prodloužení ve Vancouveru.

David Krejčí v boji o puk. foto: ČTK

Krejčí se prosadil v 10. minutě, kdy po rychlém průniku do útočného pásma přesnou střelou švihem otevřel skóre. Byl to zároveň vítězný gól, protože Tuukka Rask v brance Bruins zneškodnil všech 20 střel a potřetí v sezoně vychytal čisté konto. Krejčí, který byl vyhlášen druhou hvězdou utkání, pak v poslední minutě vybojoval ve středním pásmu puk pro Dominica Moorea a ten trefou do prázdné branky pečetil vítězství hostů.

Výsledky NHL

Winnipeg - Los Angeles 3:2 po sam. nájezdech (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0) Branky: 15. Lowry, 18. Daňo, rozh. nájezd Scheifele - 6. Pearson, 53. Gilbert. Střely na branku: 29:29. Diváci: 15.294. Hvězdy zápasu: 1. Lowry (Winnipeg), 2. Budaj (Los Angeles), 3. Enström (Winnipeg).

Vancouver - Dallas 5:4 v prodl. (1:2, 0:1, 3:1 - 1:0) Branky: 7. Horvat, 44. Eriksson, 47. Sutter, 59. Stecher, 62. Granlund - 6. a 36. Eaves, 7. Korpikoski (Faksa), 52. Roussel. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18.470. Hvězdy zápasu: 1. Stecher (Vancouver), 2. Seguin (Dallas), 3. Granlund (Vancouver).

Edmonton - NY Rangers 1:3 (1:2, 0:1, 0:0) Branky: 19. Sekera - 2. a 35. Grabner, 14. Girardi. Střely na branku: 39:27. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Grabner, 2. Raanta (oba Rangers), 3. McDavid (Edmonton).

Colorado - Boston 0:2 (0:1, 0:0, 0:1) Branky: 10. Krejčí, 60. Moore (Krejčí). Střely na branku: 20:46. Diváci: 15.808. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Krejčí, 3. Rask (oba Boston).

Chicago - Montreal 3:2 (1:0, 2:2, 0:0) Branky: 13. Forsling, 32. Hossa, 37. Kane - 21. Weber, 23. Markov. Střely na branku: 35:23. Diváci: 21.762. Hvězdy zápasu: 1. Kane, 2. Toews (oba Chicago), 3. Markov (Montreal).

Ottawa - Minnesota 1:2 v prodl. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Branky: 46. Turris - 19. Suter, 64. Dumba. Střely na branku: 36:42. Diváci: 14.265. Hvězdy zápasu: 1. Dumba (Minnesota), 2. Turris, 3. Anderson (oba Ottawa).

Boston měl od začátku do konce jasnou převahu a oslavil třetí výhru v řadě a sedmou z uplynulých devíti zápasů. Naopak Avalanche prohráli potřetí z posledních čtyř utkání a počtvrté v sezoně vyšli gólově naprázdno.

„Přesně takhle se vyhrávají zápasy na ledě soupeře,“ radoval se Rask, který o den dříve dovedl svůj tým 31 zákroky k výhře 2:1 v Arizoně. „Absolutně jsme se vyvarovali chyb. Nemusel jsem řešit žádnou brejkovou situaci, nepustili jsme je skoro do žádných šancí. Jsem na celý tým pyšný,“ dodal Rask, který z jedenácti startů v sezoně vychytal deset vítězství.

Jeho protějšek Semjon Varlamov si připsal 43 zákroků. „Chytal neuvěřitelně, byl to nejlepší hráč na ledě. Bohužel jsme nedokázali nic vytvořit v útoku. Musíme se víc tlačit do branky, nejsme v tom dostatečně důrazní,“ litoval trenér Jared Bednar.

Dallas měl ve Vancouveru nakročeno k třetí výhře během čtyř dnů, když i díky Faksově přihrávce vedl po dvou třetinách 3:1. Domácí ale ve třetí části dokázali manko smazat, při hře bez brankáře odpověděli i na čtvrtý gól Stars a v prodloužení dokonal obrat Markus Granlund.

Canucks tak vyhráli první utkání po návratu ze šestizápasového tripu, během něhož dokázali uspět jen proti New York Rangers. „Nebyl to povedený výjezd, takže jsme se rádi vrátili domů a tohle vítězství je ohromně cenné. Cítíme, jak v kabině držíme při sobě a bojujeme jeden za druhého,“ radoval se střelec rozhodujícího gólu Granlund.

Premiérovým gólem v NHL pomohl k výhře obránce Troy Stecher, který v předposlední minutě na modré čáře obehrál Jamieho Benna a pak dělovkou po ledě prostřelil Kariho Lehtonena v brance Dallasu. „Byl to úžasný pocit, ale ještě lepší je, že jsme dokázali vyhrát a potěšit naše fanoušky,“ zdůraznil dvaadvacetiletý bek.

Teprve druhou porážku v základní hrací době si připsali hokejisté Montrealu, kteří nestačili na Chicago. Výhru Blackhawks zařídili Marián Hossa a Patrick Kane, kteří ve druhé třetině otočili skóre z 1:2 na konečných 3:2.