Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NHL: Hvězdy zápasu. Zacha střelil gól, Mrázek přispěl k výhře Detroitu zákroky

7:37
NEW YORK - Hokejový brankář Petr Mrázek přispěl v sobotním utkání NHL 34 zákroky k výhře Detroitu 3:2 po samostatných nájezdech nad Washingtonem a byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Stejné ocenění získal Pavel Zacha. Český útočník vstřelil vítězný gól New Jersey, které porazilo doma New York Islanders 3:2. Martin Hanzal dal po asistenci Radima Vrbaty jedinou branku Arizony, která podlehla San Jose 1:4.

Petr Mrázek napomohl zákroky k výhře Detroitu. foto: APČTK

Detroit promarnil v souboji s lídrem soutěže dvoubrankový náskok, přičemž Washington vyrovnal na 2:2 až v 56. minutě. V rozstřelu, který rozhodl v páté sérii Henrik Zetterberg, chytil Mrázek čtyři z pěti nájezdů. V posledním případě si český gólman poradil s pokusem Alexandra Ovečkina, jehož střelu vyškrábl lapačkou.

Zacha zvyšoval vedení New Jersey ve 47. minutě na 3:0, když v přesilové hře zapadla jeho střela z levého kruhu i s tečí bráního Dennise Seidenberga pod horní tyč. Islanders se ale nevzdali a zúročili střeleckou aktivitu 42:21 ke snížení na rozdíl jediné branky. V závěru jim v cestě za vyrovnáním stála levá tyč po rána Nicka Leddyho.

Hanzal se prosadil typickým způsobem, když na hranici brankoviště nejdříve clonil gólmanovi při střele od modré čáry a poté odražený kotouč doklepl do sítě. Český útočník tím snížil na 1:3, ale další drama se nekonalo a výhru San Jose pojistil v závěru svým druhým gólem v utkání Brent Burns.