Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

NHL: Hertl přispěl gólem k výhře, Voráček skóroval pod širým nebem

7:46
NEW YORK - Tomáš Hertl vstřelil v sobotním utkání NHL svůj sedmý gól v sezoně a přispěl k výhře hokejistů San Jose 4:1 na ledě Vancouveru. Jakub Voráček skóroval v dalším ze série zápasů pod širým nebem v Pittsburghu, jeho Philadelphia ale prohrála 2:4.

Tomáš Hertl foto: AP

Hertl ve 24. minutě otevřel skóre zápasu. Jeho spoluhráč Joel Ward se po špatném střídání domácích dostal do samostatného úniku, který sice neproměnil, brankář Ryan Miller se ale při zákroku dostal mimo branku a český útočník dorazil puk do odkryté klece.

Canucks, kteří kvůli epidemii příušnic nastoupili bez pěti hráčů základní sestavy, ve 33. minutě vyrovnali zásluhou Daniela Sedina. Jenže 56 sekund před druhou sirénou vrátil Sharks vedení Patrick Marleau a ve třetí třetině potvrdili triumf dvěma góly v rozmezí necelých tří minut Mikkel Boedker a Logan Couture.

NHL: Frolík přispěl k výhře Calgary, Vrbata skóroval potřetí v řadě

Žraloci, kteří stejně jako domácí odehráli první zápas po týdenní přestávce, vyhráli na ledě Vancouveru podesáté v řadě.

Voráček se na stadionu Heinz Fiedl, kde hrávají své zápasy fotbalisté Steelers z NFL, prosadil po krásné individuální akci. Ve 32. minutě vyhrál u zadního mantinelu souboj o puk, obhodil si jednoho z obránců a po výjezdu zpoza branky svým 16. gólem v sezoně snížil na 1:2.

O dvougólové vedení Penguins se předtím postarali nejlepší střelec ligy Sidney Crosby a v přesilovce Nick Bonino. Ve třetí třetině pak vrátil domácím dvoubrankový náskok Matt Cullen, Flyers ještě jednou snížili, ale v 55. minutě podtrhl výhru Tučňáků obránce Chad Ruhwedel. Celý zápas odchytal v brance Letců Michal Neuvirth a zaznamenal 25 zákroků.

Po deseti utkáních bez bodu se zapsal do statistik Tomáš Plekanec, který přihrál na vítězný gól v prodloužení, díky němuž Montreal vyhrál 3:2 v Torontu.

Dětský šampon, který neštípe v očích: Přečtěte si!

40 uživatelů eMimina se pustilo do testování jemného šamponu KIND od značky Mádara, který je vhodný pro miminka už od prvních dnů. Jak si šampon...