"Nezastavitelný" Kadlec dal opět gól, Frankfurt přehrál Bordeaux 3:0

21:25aktualizováno  23:19
PRAHA - Český fotbalista Václav Kadlec potvrdil vydařený úvod angažmá ve Frankfurtu také v Evropské lize. Bundesligovému celku pomohl jedním gólem k výhře v úvodním utkání základní skupiny s Bordeaux 3:0. Prosadil se střelecky počtvrté ve čtyřech dosavadních soutěžních zápasech za Frankfurt. Ve skupině H, do které patří také Slovan Liberec, vyhrála Sevilla na hřišti Estorilu 2:1 a ujala se vedení v tabulce.

Kadlec slaví gól do sítě Bordeaux. foto: Reuters

Bývalý sparťanský útočník Kadlec se radoval už ve 4. minutě, když se na hranici ofsajdu dostal k míči a střelou k tyči otevřel skóre. Krátce nato zvýšil Russ a ve druhé půli završil výhru Eintrachtu Djakpa z přímého kopu. Když pak půl hodiny před koncem dostal červenou kartu Orban, utkání už se jen dohrávalo. Kadlec v 80. minutě vystřídal. Z výhry se radoval i Ondřej Mazuch, který byl v základní sestavě Dněpropetrovsku při vítězství 1:0 na hřišti rumunského Pandurii Targu Jiu. Jeho spoluhráč brankář Jan Laštůvka zůstal jen mezi náhradníky. Do hry nezasáhl ani útočník PAOKu Soluň Tomáš Necid, který z lavičky sledoval výhru svých spoluhráčů 2:1 nad Šachťorem Karaganda.

Naopak porážku musel skousnout Zdeněk Ondrášek, jehož Tromsö nepřekvapilo na hřišti favorizovaného Tottenhamu a prohrálo 0:3. Dva góly dal Defoe, třetí přidal Eriksen. Bývalý hráč Českých Budějovic strávil v sestavě norského celku celé utkání.

Mezi střelce se zapsal také bývalý Kadlecův spoluhráč ze Sparty Wilfried Bony, který gólem pomohl Swansea k výhře 3:0 na hřišti Valencie. Klíčový okamžik nastal už v 10. minutě, kdy španělský celek přišel o vyloučeného stopera Ramiho právě po faulu na Bonyho. Pět minut nato Bony skóroval a Swansea už si výhru bez potíží pohlídala.

Sevilla se naopak na výhru nad Estorilem hodně nadřela. Do vedení ji sice ve druhé půli poslal Machín po přihrávce Marina, ale domácí stoper Miguel záhy srovnal, když zblízka dorážel do odkryté branky. Trenér španělského celku Unai Emery proto musel do hry poslat i své hvězdy Rakitiče s Gameirem a druhý jmenovaný v 77. minutě zařídil těsnou výhru.

Kanonýrem úvodního kola se stal španělský útočník Soriano, který hattrickem pomohl Salcburku k výhře 4:0 nad Elfsborgem.