Nezastavitelné Teplice znovu vyhrály a drží se v popředí tabulky

19:25aktualizováno  20:07
TEPLICE - Fotbalisté Teplic dál drží v nové sezoně první ligy neporazitelnost. V 6. kole doma porazili Jihlavu 4:2, přestože museli zápas otáčet. O bleskový zvrat se postaral dvěma góly Mahmutovič, zbylé dva přidali Jablonský a Litsingi. Jihlava vedla díky gólu Kosaka, branka Teplého už přišla v samém závěru. Teplice ztrácejí v tabulce dva body na rovněž neporažené duo Plzeň se Spartou.

Fotbalista Teplic Eugene Salami foto: Mafra - Karel Pešek

Hlasy trenérů po utkání

Zdeněk Ščasný (Teplice)
"Maximální spokojenost. Nechci říct, že jsem se toho zápasu obával, ale zápas se Slavií nám ohledně přípravy neprospěl. Tu sedmigólovou výhru hráčům z hlav jen tak nevymažete. Jihlava je navíc velmi kvalitní tým s výborným trenérem. Podle toho to vypadalo. Nezačali jsme dobře, bylo štěstí, že jsme neinkasovali víc a dokázali zápas otočit. K naší hře jsme se dostali až ve druhé půli. Viděl jsem hráče, že se vydali, přesto byli i v závěru v nasazení. Hráči dohrávají nadoraz, tak by to asi mělo být. Mahmutovič hodně chtěl dokázat, že patří do mužstva. Pracoval, dal dva góly a celkově hrál velmi dobře. Pracuje víc pro tým než dřív."

František Komňacký (Jihlava)
"Věděli jsme, v jakém jsou Teplice rozpoložení, přesto jsme chtěli překvapit. Nakročeno k tomu bylo, patnáct minut jsme hráli dobře. Vedli jsme, ale pak se začaly dít věci, které si neumíme vysvětlit. Dostáváme góly ze zbytečných brejků. To utkání mělo solidní úroveň, ale naše hra v defenzivě postrádá určitou kvalitu a důraz, čtyři inkasované góly jsou moc. Z defenzivní řady nám vypadli tři hráči, hrála v tomto složení poprvé a bylo to vidět. Ale z prohry nebudeme dělat tragédii, Teplice ukázaly velkou sílu. Přišli jsme o hrotového útočníka, Šimonek je v Turecku, a tak budu chtít, abychom se po nějaké náhradě poohlédli. K zápasu se Slavií přistoupíme jako k zápasu podzimu, abychom se z těch bezprostředních sestupových příček dostali. Pak nás čekají zápasy s týmy zhruba naší síly, to bude stěžejní fáze sezony."

Kouč Zdeněk Ščasný ale stále ještě nechce povedený vstup do sezony nepřeceňovat. "Nechci působit alibisticky, ale chtěli jsme se vyhnout problémům jako loni. Dál chceme nahrát co nejvíc bodů, dokud máme tohle dobré období, abychom nevypadli z horní poloviny tabulky," uvedl na tiskové konferenci Ščasný. Teplické fanoušky dostala výhra 7:0 na Slavii do euforie a na zápas s Jihlavou jich přišlo osm tisíc. Oslavné pokřiky a děkování za předchozí výsledek jim ale vydržely jen chvíli. Jihlavští začali dobře a v desáté minutě šli dokonce do vedení.

Po rychlém přečíslení se dostal ke střele z levé strany Kosak a trefil se přesně k vzdálenější tyči. "Nezačali jsme dobře, bylo štěstí, že jsme neinkasovali víc," uvedl Ščasný. Domácí ovšem vzápětí odpověděli z velmi přímočaré akce. Táborský v plném sprintu poslal kolmici na Mahmutoviče, který si ve vápně ještě obhodil obránce a zavěsil k tyči. To byl ale jen začátek obratu. Za dalších šest minut po podobné akci zase utekl Mahmutovič a podruhé prostřelil Blažka.

Teplický útočník, který nastoupil v této sezoně poprvé v základní sestavě, se šestým gólem vyhoupl do čela tabulky kanonýrů. "Mahmutovič hodně chtěl dokázat, že patří do mužstva. Pracoval, dal dva góly a celkově hrál velmi dobře. Pracuje víc pro tým než dřív," chválil Ščasný. Hrál se zajímavý fotbal a pozadu nezůstávala ani Jihlava. Ještě za nerozhodného stavu hlavičkoval jihlavský Kosak zblízka do brankáře Grigara, hned po druhém teplickém gólu zase trefil zpoza vápna břevno Kliment.

Místo gólu ale hosté po půlhodině inkasovali potřetí. Krobův přímý kop odhlavičkoval Kosak jen napříč malým vápnem k teplickému Jablonskému, jenž z kroku napálil míč do horního růžku. "Věděli jsme, v jakém jsou Teplice rozpoložení, přesto jsme chtěli překvapit. Nakročeno k tomu bylo. Patnáct minut jsme hráli dobře, vedli, ale pak se začaly dít věci, které si neumíme vysvětlit. Dostáváme góly ze zbytečných brejků," zlobil se jihlavský trenér František Komňacký.

Teprve pak se zápas uklidnil a šancí ubylo. Teplice obzvlášť po poločase začaly držet míč, nepouštěly Jihlavu skoro do ničeho, jenže samy už také tolik nehrozily. V 60. minutě se brankář Blažek mohl jen dívat na křížný pas na zadní tyč, který si ovšem osamocený Litsingi nedokázal zpracovat, a tak Jihlava zůstávala pořád ve hře. Definitivní rozhodnutí přinesla až 78. minuta. Nivaldo našel přesným centrem Litsingiho a ten poslal míč přesně k tyči. Domácí pak zvolnili a Jihlava je potrestala z brejku, který dorazil do branky Teplý.

FK Teplice - Vysočina Jihlava 4:2 (3:1)

Branky: 14. a 20. Mahmutovič, 31. Jablonský, 78. Litsingi - 10. Kosak, 85. Teplý. Rozhodčí: Orel - T. Kovařík, Hock. ŽK: Matula - Jungr. Diváci: 8011.
Teplice: Grigar - Matula, Jablonský, Lüftner, Krob - Litsingi, Táborský, Vachoušek, Nivaldo (87. Krátký) - Mahmutovič (88. Čajič), Salami (56. Jindráček). Trenér: Ščasný.
Jihlava: Blažek - Jánoš, Tlustý, Šourek, Vaculík - Kliment, Jungr, Karlík (89. Marcin), Koloušek (79. Teplý), Kosak (46. Přeučil) - Harba. Trenér: Komňacký.