Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Neymar zajistil Barceloně vítězství, Real vybojoval remízu

19:15
MADRID - Po sérii pěti vítězství zachraňovali fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize na hřišti Pamplony remízu 2:2. Toho vyžila Barcelona, která díky gólům Neymara porazila Villarreal 2:1. Na Real má katalánský klub náskok pěti bodů.

Neymarova oslava. foto: Reuters

"Bílý balet" hrál od konce prvního poločasu bez vyloučeného kapitána Sergia Ramose, přesto dokázal smazat dvougólové manko. V 45. minutě snížil Isco a deset minut před koncem vyrovnal Pepe. To už byl poměr hráčů na trávníku vyrovnaný, neboť domácí přišli rovněž po druhé žluté kartě o Silvu.

16. kolo španělské fotbalové ligy

• Pamplona - Real Madrid 2:2 (16. a 39. Riera - 45.+1 Isco, 80. Pepe)
  • Vallecano - Granada 0:2 (35. Rico, 89. Riki)
  • FC Barcelona - Villarreal 2:1 (30. z pen. a 68. Neymar - 48. Musacchio)
  • Malaga - Getafe 1:0 (75. Santa Cruz)
  • Almería - Espaňol Barcelona 0:0
  • San Sebastian - Betis Sevilla 5:1 (6. a 68. Agirretxe, 55. Ansotegi, 62. Griezmann, 85. Xabi Prieto - 19. Molina)
  •  FC Sevilla - Bilbao 1:1 (4. Moreno - 6. Susaeta)
  • Atlético Madrid - Valencie 3:0 (59. a 81. z pen. Costa, 63. Raúl García).

Nejlepší střelec španělské ligy Cristiano Ronaldo osmnáctý gól v sezoně nepřidal, přispěl jen asistencí u první branky Realu. I proto madridský celek nenavázal na předchozích pět výher, při kterých nasázel soupeřům dohromady 24 branek.

Letní hvězdná posila Gareth Bale, který se v minulém utkání s Valladolidem blýskl hattrickem, byl tentokrát už v 55. minutě střídán.

Barcelona vedla v utkání s Villarrealem po půlhodině, kdy zahrál rukou ve vápně obránce Mario Gaspar a Neymar z penalty zamířil přesně k levé tyči. Po změně stran ale vyrovnal hlavou po rohovém kopu obránce Mateo Musacchia. Utkání rozhodl v 68. minutě opět Neymar, který po přihrávce Alexise Sáncheze dorazil míč do odkryté branky.

Brazilský útočník tak po hattricku v Lize mistrů do sítě Celticu zaznamenal ve dvou zápasech pět branek. Villarreal ztratil body podruhé za sebou.