Neymar pomohl prvním gólem za Barcelonu k remíze na Atléticu

10:17
MADRID - Hvězdný brazilský útočník Neymar pomohl svým prvním gólem v soutěžním duelu za Barcelonu k remíze 1:1 na hřišti Atlética Madrid v úvodním utkání španělského Superpoháru. Za domácí se trefil kanonýr David Villa, jenž právě po příchodu mladého Brazilce do Barcelony Nou Camp opustil.

Neymar slaví gól do sítě Atlétika. foto: Reuters

Stínem zápasu pro ligové mistry je ztráta Lionela Messiho, jenž musel kvůli zranění levého stehna střídat už o poločase. Klub nicméně uvedl, že Argentinec byl stažen z preventivních důvodů po úderu do zadní části stehna.

Nejlepší střelec v historii španělské reprezentace Villa ukázal, že góly střílet umí i v novém působišti. Nástupce kolumbijského útočníka Radamela Falcaa se trefil z voleje už ve 12. minutě a poslal vítěze poháru do vedení.

O vyrovnání se postaral jednadvacetiletý Neymar, jenž přišel na hřiště v 59. minutě místo Pedra. Sedm minut poté si posila za 57 milionů eur naběhla na centr krajana Daniela Alvése a poslala míč hlavou do sítě.

"Dát první gól je úžasný zážitek. Jsem moc šťastný, že jsem mohl pomoci v těžkých chvílích spoluhráčům. Uhráli jsme dobrý výsledek a teď to musíme dokončit doma," uvedl bývalý útočník Santosu před odvetou, jež se hraje v Barceloně příští středu.