Nevyšlo to. Chelsea podlehla Tottenhamu a rekord v počtu výher nepřekoná

23:01
LONDÝN - Fotbalisté Chelsea mohli čtrnáctou výhrou po sobě vyrovnat absolutní rekord Premier League, který vytvořil svou vítěznou sérií konkurenční Arsenal v roce 2002. Jenže v londýnském derby prohráli na půdě Tottenhamu 0:2.

Cesar Azpilicueta a David Luiz smutní po porážce Chelsea foto: Reuters

V nastavení prvního poločasu si naběhl mezi stopery Chelsea na přesný centr od Eriksena a přesnou hlavičkou překonal vzduchem marně plachtícího Thibauta Courtoise. Dele Alli, jenž z podobné pozice přidal po přestávce také druhý gól zápasu, se stal hlavním hrdinou šlágru 20. kola anglické fotbalové ligy, ve kterém skončila vítězná série vedoucí Chelsea.

Anglická fotbalová liga - 20. kolo:

Tottenham - Chelsea 2:0 (45.+1 a 54. Alli).

A právě držitel rekordu Arsenal byl až do středečního večera také posledním týmem, který na rozjetou Chelsea v lize vyzrál. O 103 dny později se museli svěřenci trenéra Conteho na severu Londýna před svým soupeřem sklonit znovu, protože nestačili na Tottenham.

Přitom během celého prvního poločasu hosté domácí „Kohouty“ drželi zkrátka. Do šancí se dostávali snáz, ale dobře hráli jen po šestnáctku. V ní se nevedlo ani nejlepšímu střelci ligy Costovi, jenž se po jedné z nepovedených akcí dokonce pohádal se spoluhráčem Pedrem.

Outsider potupil Čecha třemi góly i jesličkami, ‚charakterní‘ Arsenal ale vydřel remízu

A Tottenham? Poprvé v zápase vystřelil na bránu až v nastavení první půle, což mu ovšem stačilo k vedení. Eriksen přesně našel volného Alliho, který hlavičkou do protipohybu brankáře rozvlnil síť.

Z podobné pozice - jen z většího úhlu - skóroval stejný fotbalista i ve druhém poločase. V 54. minutě mu balon na hlavu znovu posadil Dán Eriksen a dvacetiletý střelec dal už sedmou branku v posledních čtyřech zápasech.

Tottenhamu pomohl k posunu na třetí místo Premier League před Manchester City i Arsenal. Chelsea zůstává i přes ztrátu první s pětibodovým náskokem na Liverpool.