Nevěděli jsme si rady, kroutil hlavou Hossa

23:55aktualizováno  2. května
BRATISLAVA - (Od zpravodaje LN na Slovensku) Slovensko ve svém druhém vystoupení na MS prohrálo s Německem. I když domácí ve 45. minutě prohrávali 4:0, třemi góly utkání zdramatizovali. Na body ale nedosáhli. "Dali jsme góly hrozně pozdě, ze stavu 0:4 se to těžko dotahuje. Němci hráli výborně dozadu. I když jsme si vytvořili šance, tak jsme se nedokázali prosadit. Skoro jsme to dotáhli, chybělo nám několik minut," okomentoval utkání Marián Hossa.

Slovensko - Německo (Hossa). foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Překvapili vás něčím Němci?
Hráli to, co jsme čekali. Hráli dobře defenzivně. Těžko se přes ně prosazuje, zvlášť když vedou 4:0.

Po pětačtyřiceti minutách jste prohrávali 4:0. Co se s vámi stalo?
Těžko říct. Například u druhého gólu jsem udělal chybu já a soupeř toho využil.

V první třetině jste ale neproměnili přesilovku pět na tři.
Ta mrzí, protože na ní máme kvalitní hráče. Ale nemůžeme se vymlouvat, my se musíme prosadit při hře pět na pět.

Slovenští fanoušci.

Necítil jste únavu po příletu z Chicaga?
Cítil. Nohy nebyly také svižné a rychle jsem se unavil. Zvlášť na širokém kluzišti.

Jaký na vás dojem udělali slovenští fanoušci?
Diváci vytvořili fantastickou atmosféru. Hnali nás dopředu, i když jsme prohrávali 0:4, to se mi velmi líbilo. Kdybychom vyrovnali, tak si nedovedu představit, co by se dělo.

Komplikuje prohra s Němci situaci v dalším průběhu MS?
Jeden nebo dva body by se hodily, ale bohužel jsme prohráli. Teď nám nezbývá než získat body s Ruskem. Musíme se na ně připravit, abychom bodovali.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.