Neuvirth znovu chytal, porážce týmu ale nezabránil

7:27aktualizováno  8:52
NEW YORK - Český hokejový brankář Michal Neuvirth zlikvidoval ve středečním utkání NHL na ledě Pittsburghu 33 střel, porážce Washingtonu 3:4 ale nezabránil. Pětadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem dostal v brance Capitals teprve druhou příležitost od listopadu loňského roku, když v sobotu vychytal výhru 3:2 nad Torontem.

Michal Neuvrith vychytal na ledě Pittsburghu 33 střel. foto: ČTK

Washington, který v úterý bez Neuvirtha podlehl 1:2 po nájezdech San Jose, měl dlouho našlápnuto k vítězství i v Pittsburghu. Neuvirth až do 30. minuty hájil čisté konto a vedení 1:0, posléze jeho tým ještě dvakrát vedl 2:1 a 3:2. "Tučňáci" však v posledních devíti minutách třetí třetiny skóre dvěma trefami otočili, vítězný gól vstřelil minutu a čtyřiapadesát sekund před koncem základní hrací doby finský obránce Olli Määttä.

Pittsburgh prodloužil vítěznou sérii na domácím ledě na 13 zápasů a vylepšil klubový rekord. Penguins, kteří naposledy před vlastními fanoušky prohráli 13. listopadu s Philadelphií, si zároveň upevnili vedení v tabulce Metropolitní divize, kde mají už osmnáctibodový náskok právě před Washingtonem a Philadelphií.

"Myslím, že jsme dnes sehráli velmi dobrý zápas," prohlásil navzdory porážce kanonýr Capitals Alexander Ovečkin, který ve 49. minutě dal gól na 3:2 a s 34 trefami bezpečně vévodí pořadí střelců celé ligy. "Udělali jsme několik chyb, ale v každé třetině jsme vedli. Bohužel, nakonec jsme prohráli, což jsme si podle mě nezasloužili," litoval ruský útočník.

Washington sehrál pátý zápas v sedmi dnech, zatímco Pittsburgh nastoupil teprve poprvé od soboty. A kouč poražených Adam Oates připustil, že jeho svěřencům v závěru došly síly. "Při takhle náročném programu musíte vědět, kolik vám ještě zbývá šťávy. Myslím, že při posledních dvou gólech jsme trošku přetáhli střídání a z únavy vyplynuly dvě chyby, které soupeř potrestal," mínil Oates.

Sestřih z utkání Pittsburgh - Washington

Pozici bezkonkurenčně nejlepšího týmu soutěže potvrdili "Kačeři" z Anaheimu, kteří rozstříleli Vancouver 9:1. Připsali si tak už osmé vítězství v řadě a osmnácté z posledních devatenácti zápasů. To v historii NHL dokázal pouze Montreal v sezoně 1967-68.

Duck v utkání proměnili šest přesilových her a devíti góly v jednom zápase vytvořili nový klubový rekord. Zároveň si udrželi neporazitelnost na domácím ledě v základní hrací době, když před vlastními fanoušky vyhráli 20 z 22 duelů, přičemž jeden ztratili v prodloužení a jeden po nájezdech.

Dvěma góly se v utkání blýskli Nick Bonino, Corey Perry a Teemu Selänne, který tak lehce stáhl náskok Jaromíra Jágra v souboji o nejlépe střílejícího Evropana v historii. Jágr, který se letos trefil čtrnáctkrát, má na kontě 695 gólů, finský veterán 682.

Sestřih z utkání Anaheim - Vancouver

Výsledky NHL

Toronto - Buffalo 4:3sn (1:0, 2:2, 0:1 - 0:0)

Branky: 10. Kessel, 28. Kulemin, 32. Rielly, rozhodující sam. nájezd Lupul - 24. Ellis, 27. Moulson, 41. Hodgson. Střely na branku: 39:30. Diváci: 19.372.

Pittsburgh - Washington 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)

Branky: 30. Letang, 37. Pyatt, 52. J. Jokinen, 59. Määttä - 14. Laich, 35. Chimera, 49. Ovečkin. Střely na branku: 37:28. Diváci: 18.667.

Anaheim - Vancouver 9:1 (2:0, 4:1, 3:0)

Branky: 18. a 55. Selänne, 24. a 51. Perry, 27. a 35. Bonino, 5. Cogliano, 36. Silfverberg, 60. Vatanen - 40. Kassian. Střely na branku: 44:32. Diváci: 17.145.