Neuvirth vychytal Buffalu bod, Kindl poprvé v sezóně skóroval

7:09aktualizováno  7:38
NEW YORK - Hokejový brankář Michal Neuvirth vychytal ve středečním utkání NHL Buffalu bod za prohru s Montrealem 1:2 po samostatných nájezdech. Rodák z Ústí nad Labem, jenž byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu, kryl v základní hrací době a prodloužení celkem 31 střel. V rozstřelu ale zastavil český brankář jen jeden ze tří nájezdů.

Brankář Buffala Michal Neuvirth foto: ČTK

V sestavě Montrealu se poprvé od 18. října objevil Jiří Sekáč, po jehož faulu Buffalo využilo gólem Drewa Stafforda ve třetí třetině přesilovku. Rychle tím odpovědělo na úvodní branku zápasu, kterou zařídil z dorážky Pierre-Alexandre Parenteau. Stejný hráč rozhodl i penaltové rozuzlení, když Neuvirtha překonal přesnou střelou zápěstím nad lapačku.

„Minule jsme měli v nájezdech štěstí, dnes ne,“ komentoval Neuvirth stručně výsledek rozstřelu, který Parenteau v letošním ročníku rozhodl už třikrát. „Je to otázka sebevědomí. To hraje v nájezdech hlavní roli. I před dvěma lety jsem měl období, kdy jsem neminul. Ale přišla i série, kdy jsem se nemohl prosadit. Musíte si věřit, že vám finta vyjde,“ řekl k tajemství svého úspěchu útočník Montrealu.

Parenteau si zároveň oddechl, že série tří proher je minulostí. Canadiens trápili zejména poslední dva domácí zápasy, které ztratili se skóre 2:11. „Po těch výkonech jsme se potřebovali zase chytit a brali bychom jakoukoli výhru. Navíc jsme hráli druhý den po sobě, sebevědomí jsme měli dole. Spousta věcí hrála proti nám. Ale zvládli jsme to,“ těšilo ho.

Sestřih z utkání Buffalo - Montreal

Nezvykle produktivní večer prožil Jakub Kindl, který na ledě New York Rangers zaznamenal gól a přihrávku. Český obránce ve službách Detroitu nejdříve za nepříznivého stavu 0:2 vstřelil svůj první gól sezony a poté společně s Andrejem Nestrašilem asistoval u vyrovnávací trefy Tomáše Tatara v čase 59:52 na 3:3.

Poslední slovo měli ale Rangers, kterým zařídil Derick Brassard gólem v prodloužení výhru 4:3. Ve snaze zabránit vítězné brance se zranil brankář Detroitu Jonas Gustavsson, místo něhož klub pravděpodobně povolá z farmy v AHL Petra Mrázka.

Kindl, který v předchozích čtyřech ročnících vstřelil za Detroit devět branek, trefou z pravého kruhu nejen nastartoval tým, ale zároveň přerušil neprůstřelnost brankáře Rangers Henrika Lundqvista. Trvala 177 minut.

„Ze všeho nejdůležitější je, že jsme se po jejich vyrovnávací brance v závěru oklepali, zabojovali a získali dva body. Jasně, že nechcete vyhrát až v prodloužení, ale to se stává. Celkově jsme dnes odehráli velmi kvalitní zápas,“ řekl brankář Rangers.

Sestřih z utkání NY Rangers - Detroit

Hokejisté Anaheimu bez svých klíčových hráčů podlehli doma New York Islanders 2:3 v prodloužení. Nejlepší celek soutěže od začátku listopadu postrádá oba gólmany, navíc před utkáním poslali trenéři domů kvůli chřipce kapitána Ryana Getzlafa i nejlepšího střelce sezony Coreyho Perryho. V průběhu utkání Ducks smazali dvoubrankové manko, ale druhým gólem v zápase zajistil Islanders výhru v prodloužení John Tavares.

Výsledky NHL

Buffalo - Montreal 1:2sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 44. Stafford - 41. a rozhodující sam. nájezd Parenteau. Střely na branku: 32:32. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Buffalo celý zápas, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Diváci: 17.837. Hvězdy zápasu: 1. Parenteau (Montreal), 2. Neuvirth (Buffalo), 3. Tokarski (Montreal).

NY Rangers - Detroit 4:3pp (1:0, 1:2, 1:1 - 1:0)

Branky: 7. Nash, 27. St. Louis, 53. Stempniak, 62. Brassard - 33. Kindl, 33. Cleary, 60. Tatar (Nestrašil, Kindl). Střely na branku: 30:28. Diváci: 18.006. Hvězdy zápasu: 1. Nash, 2. Hunwick, 3. Brassard (všichni NY Rangers).

Anaheim - NY Islanders 2:3pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

Branky: 30. Beleskey, 39. Etem - 4. a 63. Tavares, 21. Okposo. Střely na branku: 34:36. Diváci: 16.448. Hvězdy zápasu: 1. Tavares (NY Islanders), 2. Lindholm, 3. Beleskey (oba Anaheim).