Brankář Neuvirth omdlel během utkání a byl převezen do nemocnice

7:24aktualizováno  10:24
NEW YORK - Brankář Michal Neuvirth zkolaboval v sobotním utkání NHL mezi Philadelphií a New Jersey a zhruba minutu zůstal nehybně ležet. Český hokejista byl okamžitě v péči zdravotníků a ledovou plochu opustil viditelně otřesený na nosítkách, ale se zdviženým palcem na znamení, že bude v pořádku.

Brankář Michal Neuvirth zkolaboval v utkání NHL foto: ČTK

V osmé minutě zápasu se před vhazováním ve středním pásmu Neuvirthovi z ničeho nic podlomily nohy a svalil se v brankovišti na záda. Zdálo se, že je v bezvědomí, ale během zásahu zdravotnického týmu otevřel oči a začal s jeho členy komunikovat a spolupracovat. Po zhruba desetiminutovém zákroku na ledě odvezli rodáka z Ústí nad Labem do nemocnice.

„Poslali jsme ho tam z preventivních důvodů, vše vypadá dobře,“ uvedl generální manažer Philadelphie Ron Hextall s tím, že k dalšímu utkání do New Yorku Neuvirth s týmem rozhodně nepoletí. „Necháme ho tady. Plán je takový, že chceme, aby ho v pondělí znovu prohlédli lékaři, abychom měli jistotu, že je v pořádku,“ dodal.

Česká show v Bostonu: Krejčí a Pastrňák řídili výhru nad Floridou, za tu se trefil Jágr

Několik hráčů Flyers v den utkání tvrdilo, že jim není nejlépe a Neuvirth byl mezi nimi. „Někdy vás nachlazení může unavit a dehydratovat. To mohla být příčina toho, že omdlel. Jsem hlavně rád, že je v pořádku. Když vidíte, že se něco takového přihodí některému z vašich spoluhráčů, vyděsí vás to,“ uvedl útočník Philadelphie Jordan Weal.

Brankář Michal Neuvirth zkolaboval v sobotním utkání NHL mezi Philadelphií a...

O zdravotním stavu Neuvirtha se trenéři i hráči dozvěděli již v první přestávce. „Nejlepší zprávu jsme dostali, ještě než ho odvezli z ledu. Viděli jsme, že se hýbe a že se všemi komunikuje,“ prohlásil trenér Dave Hakstol, který v zápase postrádal i druhého brankáře Stevea Masona. Ten pár hodin před zápasem Hextallovi oznámil, že onemocněl.

Proto klub narychlo povolal z farmy Anthonyho Stolarze, který nestihl ani rozbruslení a na střídačku usedl v první minutě zápasu. „Nikdy jsem nic takového nezažil. Byla to smršť emocí. Mám hlavně radost, že je Neuvy v pořádku a že jsme pro něho vybojovali vítězství,“ uvedl Stolarz.

Neuvirth v utkání kryl všech šest střel, než odstoupil za stavu 1:0. Stolarz pochytal dalších 26 střel a dovedl Philadelphii k výhře 3:0. U druhé branky si připsal asistenci Radko Gudas, třetí gól připravil Jakub Voráček. Gudas také zápas nedohrál, protože byl otřesen po ostrém střetu s Daltonem Proutem. Český obránce sice ještě naskočil k několika střídáním, ale do třetí třetiny už nenastoupil.