Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Neuvěřitelný zkrat. 'Rudí ďáblové' vedli v nastavení 3:1, přesto nevyhráli

16:27aktualizováno  19:17
LIVERPOOL/PRAHA - Fotbalisté Manchesteru United inkasovali na hřišti Evertonu dva góly v nastavení a ve 4. kole anglické ligy nakonec jen remizovali 3:3. Hosté měli zápas výborně rozehraný a ještě na konci normální hrací doby vedli po brankách Fletchera, Vidiče a Berbatova 3:1. Hráči liverpoolského klubu však v dramatickém závěru předvedli nevídaný kousek.

Everton - Manchester United. foto: Reuters

Nejdříve v první minutě nastavení snížil Australan Cahill a o minutu později vyrovnal jeho španělský spoluhráč Arteta. Everton tak se štěstím udržel domácí ligovou neporazitelnost, která trvá už od loňského listopadu. Manchester přišel o venkovní výhru, podobně jako s Fulhamem, až v úplném závěru utkání.

EVERTON 3:3 MANCHESTER UNITED:

Trenér "Rudých ďáblů" Alex Ferguson do zápasu nepostavil útočníka Waynea Rooneyho kvůli obavám z možných útoků domácích fanoušků na bývalého hráče Evertonu. Rooney v posledních dnech čelí sexuální aféře, podle britského tisku opakovaně podváděl těhotnou manželku s prostitutkou.

CHELSEA DÁL BEZ ZTRÁTY BODU

Vedoucí Chelsea začala v londýnském derby suverénně a už po sedmnácti minutách vedla v Upton Parku o dvě branky zásluhou Essiena a Kaloua. Zápas definitivně rozhodl v 83. minutě ghanský záložník Essien svým druhým gólem. Svěřenci trenéra Carla Ancelottiho přišli o neprůstřelnost až pět minut před koncem a v domácí soutěži inkasovali po 671 minutách.

Čech nejistým zákrokem vyboxoval rohový kop a záložník Parker českou reprezentační jedničku z voleje prostřelil. Hráči West Hamu s Radoslavem Kováčem a náhradním brankářem Markem Štěchem na lavičce tak ani ve svém čtvrtém zápase v sezoně pod trenérem Avramem Grantem nedokázali bodovat.

ARSENAL S ROSICKÝM SI S CHUTÍ ZASTŘÍLEL
Radost hráčů Arsenalu.
Arsenal zvítězil potřetí v sezoně a udržel si druhou příčku s dvoubodovou ztrátou na Chelsea. První branku vstřelila do sítě Boltonu ve 24. minutě francouzská posila z Lorientu Koscielny svým premiérovým soutěžním zásahem za "Kanonýry".

V předposlední minutě prvního poločasu sice vyrovnal švédský útočník Elmander, ale druhý poločas se odehrál v režii domácích, kterým pomohlo i vyloučení Garyho Cahilla. Mezi střelce se postupně zapsali Šammach, Song a střídající Vela. Rosický odehrál v záloze celý zápas.