PRAHA - Prožíval smíšené pocity. Sparťanský útočník Tomáš Netík (26) slavil prodloužení sezony po semifinálové výhře nad Karlovými Vary, ale radost mu kalilo zranění jeho kamaráda Ondřeje Němce. Zadák Karlových Varů vlétl hlavou na mantinel právě po nevinném souboji s Netíkem.

Byli jsme do sebe zaklínění u mantinelu. Oba jsme upadli, já jsem stačil ještě před sebe dát ruku. Nebyl v tom žádný úmysl, jen smůla. Ondrův pád jsem neviděl, dopadl za mnou.

Němec opustil led na nosítkách s otřesem mozku. Jak to na vás zapůsobilo?
Bylo to nepříjemný pocit, Ondra je kamarád. Mrzel mě ten okamžik. Přeju mu, ať se rychle uzdraví.

Jak se vám hrálo s vědomím, že jedna chyba může znamenat konec sezony?
Nebylo to špatné i když jsme měli nůž na krku. Začali jsme dobře, dali i gól. Jenže pak jsme inkasovali, ale naštěstí jsme zvládli prodloužení.

Opět se vám nedařily přesilové hry. Proč?
Podle mě jsme je nehráli tak špatně jako v předchozích zápasech. Ale prostě nám to tam teď nepadá. Brankář Mensator chytá výborně, musíme se na něj lépe připravit.

V semifinále prohráváte 2:3, navíc další zápas je v Karlových Varech. Co od utkání očekáváte?
Úpornej a těžkej hokej. V semifinále chceme uspět, takže prostě musíme zápas u nich urvat. Základem bude přežít jejich úvodní tlak.