13. prosince 2015 7:16, aktualizováno  8:53 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Nestrašil dal gól a bodoval v NHL popáté v řadě

Oslava vítězství Caroliny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Oslava vítězství Caroliny. | foto: ČTK
NEW YORK Útočník Andrej Nestrašil přispěl v NHL jedním gólem k výhře Caroliny 5:4 v prodloužení na ledě Arizony a bodoval tak v pátém utkání za sebou. Po jedné asistenci si připsali Tomáš Plekanec, David Krejčí a Michael Frolík a všichni se radovali z vítězství. Montreal porazil Ottawu 3:1, Boston stejným rozdílem zdolal Floridu a Calgary udolalo 5:4 v prodloužení New York Rangers.

Nestrašil v uplynulých čtyřech zápasech posbíral pět asistencí, v sobotu se ale prosadil i střelecky. Čtyřiadvacetiletý útočník byl čtyři sekundy před koncem první třetiny na konci přesilovkové kombinace a střelou do odkryté branky po skvělé přihrávce od Jordana Staala zvýšil vedení Hurricanes na 2:0. Byl to jeho třetí gól v sezoně.

Hokejisté Caroliny pak utekli až do vedení 4:1. Jenže domácí, v jejichž sestavě chyběli oba čeští hráči obránce Zbyněk Michálek i útočník Martin Hanzal, se nevzdali a třemi góly náskok smazali. Výhru Hurikánům zajistil až v 53. sekundě nastaveného času Victor Rask.

Podobný průběh měl zápas mezi Calgary a Rangers. Domácí si i díky dvěma gólům v úvodu třetí třetiny vybudovali náskok 4:1, jenže ve zbytku poslední dvacetiminutovky o něj přišli. Vítězství jim vystřelil až ve třetí minutě prodloužení T.J. Brodie.

Frolík a Plekanec na ledě

Frolík se zapsal do statistik ve 38. minutě, v níž Flames dvěma góly v rozmezí 17 sekund otočili skóre z 0:1 na 2:1. Český útočník byl na ledě u druhého gólu, když v obranném pásmu vystihl přihrávku obránců soupeře, prchl do rychlého přečíslení dva na jednoho, které po jeho přesném pasu zakončil Mason Raymond.

Tomáš Plekanec byl v duelu s Ottawou nejvytíženějším útočníkem Montrealu - na ledě strávil 21 minut a 23 sekund. V poslední minutě první třetiny, v níž Canadiens vyslali neuvěřitelných 27 střel, třiatřicetiletý český útočník vypíchl puk soupeři v útočném pásmu a Max Pacioretty zvyšoval vedení domácích na 2:0.

Výsledky NHL

Boston - Florida 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Branky: 12. a 29. Spooner (na druhou Krejčí), 59. Marchand - 54. R. Smith. Střely na branku: 25:27. Diváci: 17 565. Hvězdy zápasu: 1. Spooner, 2. Rask, 3. Bergeron (všichni Boston).

Buffalo - Los Angeles 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky: 8. McGinn, 64. O'Reilly - 5. Gáborík. Střely na branku: 30:21. Diváci: 18 133. Hvězdy zápasu: 1. O'Reilly, 2. McGinn (oba Buffalo), 3. Enroth (Los Angeles).

Montreal - Ottawa 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Flynn, 20. Pacioretty (Plekanec), 26. Petry - 32. Pageau. Střely na branku: 42:26. Diváci: 21.288. Hvězdy zápasu: 1. Pacioretty, 2. Beaulieu, 3. Plekanec (všichni Montreal).

Tampa Bay - Washington 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 49. Kučerov - 3. Beagle, 32. Kuzněcov. Střely na branku: 36:20. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Holtby (Washington), 2. Kučerov, 3. Hedman (oba Tampa).

St. Louis - Dallas 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Branky: 3. Backes, 52. Tarasenko, 56. Reaves. Střely na branku: 26:26. Diváci: 15 023. Hvězdy zápasu: 1. Backes, 2. Allen, 3. Gunnarsson (všichni St. Louis).

Nashville - Colorado 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)
Branky: 20. Salomäki, 41. C. Smith - 9. Beauchemin, 15. Holden, 50. Martinsen. Střely na branku: 36:25. Diváci: 17 113. Hvězdy zápasu: 1. Varlamov (Colorado), 2. Ellis (Nashville), 3. Beauchemin (Colorado).

Arizona - Carolina 4:5 v prodl. (0:2, 1:1, 3:1 - 0:1)
Branky: 39. a 42. Duclair, 44. Chipchura, 60. Murphy - 9. Versteeg, 20. Nestrašil, 36. Di Giuseppe, 41. Faulk, 61. Rask. Střely na branku: 29:33. Diváci: 12 668. Hvězdy zápasu: 1. Duclair (Arizona), 2. Faulk, 3. Rask (oba Carolina).

Columbus - NY Islanders 2:3 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Branky: 26. Saad, 49. Atkinson - 16. a 63. Okposo, 28. Nielsen. Střely na branku: 30:19. Diváci: 12 342. Hvězdy zápasu: 1. Okposo, 2. Halák (oba Islanders), 3. Jenner (Columbus).

San Jose - Minnesota 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Parise, 60. Koivu. Střely na branku: 25:30. Diváci: 16 766. Hvězdy zápasu: 1. Parise, 2. Kuemper (oba Minnesota), 3. Jones (San Jose).

Calgary - NY Rangers 5:4 v prodl. (0:1, 2:0, 2:3 - 1:0)
Branky: 38. a 43. Gaudreau, 38. Raymond (Frolík), 45. Colborne, 63. Brodie - 11. Miller, 46. Glass, 56. Boyle, 59. Zuccarello. Střely na branku: 27:29. Diváci: 19 289. Hvězdy zápasu: 1. Gaudreau, 2. Brodie (oba Calgary), 3. Boyle (Rangers).

On-line reportáž | FOTBAL

San Marino - Česko
0:5
49
Češi chtěli penaltu po zákroku na Nováka, ale nepískalo se.
47
Největší šance domácích. Zafferani se natlačil až před Vaclíka, byl před ním sám, ale český gólman situaci skvěle ustál.