‚Norové byli jako suchý zip. Radost ze hry se proti takovému soupeři vytrácí‘

6:00
Je ztělesněním sportovní vůle a bojovnosti. Po vážném úrazu málem přišla o život a ochrnula, přesto se bývalá úspěšná hokejistka, fotbalistka a reprezentantka v hokejbalu Kateřina Bogliová dokázala vrátit na brusle. Pro server Lidovky.cz bude nyní exkluzivně komentovat hokejové MS ve Francii a Německu. Přinášíme vám čtvrtý díl tohoto seriálu.

Benevolentní rozhodčí nedali Čechům podle holky z nároďáku moc šancí na úspěch. foto: Lidovky.cz

‚Chtěla bych mít Hanzlovy nervy. A Gudasův bodyček musel u srdce zahřát všechny‘

Takové zápasy, jako byl ten proti Norům, jsem vážně nesnášela. Hrát proti týmu, který má urputnou obranu, dokáže dobře bruslit, hraje velice zodpovědně takticky, obětavě a nedá vám ani centimetr prostoru, řeknu vám, nic moc zážitek.

Protihráči využívají všechny dovolené prostředky, často i prostředky vyloženě na hraně a dost často i za hranou, až se vám skoro zdá, že jsou snad na suchý zip.

MS v hokeji - Jakub Voráček.

Pokud je rozhodčí poněkud benevolentnější, pak nemáte prostor vůbec na nic a je fakt, že tehdy se taková ta čistá radost ze hry poněkud vytrácí.

V první třetině jsme soupeře k ničemu nepustili a během přesilové hry si vytvořili pár zajímavých příležitostí, ale mladému ostrostřelci Pastrňákovi to v koncovce stále nevychází a ani dalším se nevedlo lépe.

V té druhé ovšem seveřané vyrovnali hru a byli to naopak oni, kdo si v přesilovkách vytvořil šance, z toho jednu z kategorie tutových. Olimb však naštěstí vystřelil přesně do míst, kde měl Pavel Francouz připravenou lapačku a mohl se akorát chytat za hlavu.

Jan Kovář a David Pastrňák se radují z rozhodující branky v utkání s Norskem.
Čeští hráči se radují z vítězství nad Norskem v prodloužení.

Třetí třetina začala snad ještě hůř než první dvacetiminutovka s Finskem. Pouze s tou výjimkou, že tentokrát jsme neinkasovali žádný gól. Brankář Haugen si do konce až do desáté minuty nemohl připsat žádný zákrok, jelikož na něj Češi vůbec nevystřelili.

Trenéři se už na ospalou hru svých svěřenců nemohli dívat a stáhli sestavu na tři útoky. Tento tah vyšel, naše reprezentace dostávala Nory pod veliký tlak, ale času už bylo málo, k tomu utíkal jako zběsilý a základní hrací doba nakonec skončila i díky kouzelné Francouzově lapačce remízou 0:0.

Holka z nároďáku Kateřina Bogliová.

V prodloužení to byla taktická bitva, až po pěkné akci Jeřábka s Pastrňákem rozhodl se štěstím Honza Kovář a český tým urval bod navíc.

Je škoda, že se nepodařilo vyhrát v základní hrací době, ale naší hře pár věcí chybělo. Proti těsné obraně by platila rychlá výměna puku, bleskové narážečky, které dokáží vytvořit prostor. A při střelách od modré mi chybí clonící hráč před brankářem.

K tomu se zatím, alespoň dle mého názoru, úplně nedaří trefovat zařízení, jak by řekl Pepík Hnátek. Vůbec je to zajímavá shoda okolností, fotbalový výsledek, hokejového zápasu utvořila branka, kterou Honza Kovář trefil „bodlem“.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.