Bláznivý moment. Sparťané si dali při výhodě kuriózní vlastňák

20:59aktualizováno  22:19
PRAHA - O tom gólu se bude mluvit ještě hodně dlouho. Hokejisté Sparty si ve třetím pokračování čtvrtfinálové bitvy extraligy proti Třinci vstřelili hodně nevídaný gól. I kvůli němu nakonec odešli poraženi 3:4.

Hráči Třince se radují z gólu foto: ČTK

Kuriózní situace se udála v 50. minutě střetnutí. Rozhodčí signalizoval vyloučení hostujícího hráče, gólman Melicharčík proto opustil svou klec, aby uvolnil místo dalšímu hráči do pole. Tím se srovnalo rozložení sil na ledě: Třinec totiž do té doby hrál přesilovku.

Hokejisté Sparty chtěli udržet kotouč na svých holích co nejdéle, aby během nabídnuté výhody vyčkali až do konce oslabení a měli k dispozici plnohodnotnou přesilovou hru. Dařilo se jim to téměř minutu. Po přihrávce Ivana Rachůnka však došlo k nečekané situaci: Vladimír Sičák zasáhl u mantinelu puk tak nešťastně, že se od jeho brusle odrazil do opuštěné branky.

Napadající Jan Peterek pak už jen chytře zablokoval Sičákovu hokejku a kotouč doputoval za čáru. Rozhodčí tento gól připsali Lukáši Zíbovi, který se puku dotkl jako poslední z třineckého týmu.

"Ani jsem to neviděl, já jsem mezitím ještě střídal. Bylo mi divné, že jsme dali gól," líčil třinecký obránce Zíb. "Puku jsem se dotkl, ale že jsem byl poslední, to jsem opravdu nevěděl," přiznal.

Třinecký trenér Josef Turek označil tento moment za jeden z klíčových: "V tu chvíli se možná lámal celý zápas, měli jsme štěstí," uznal.

Spartě se sice podařilo za dalších 20 vteřin vyrovnat na 3:3, ovšem Třinec v 54. minutě zásluhou Daniela Rákose definitivně rozhodl. "Tenhle gól nás srazil víc než ten třetí, přišel pozdě," řekl sparťanský obránce Karel Pilař v rozhovoru pro ČT.

Slezský celek se tak ve čtvrtfinálové sérii ujal vedení v poměru 2:1 a od postupu ho dělí dvě vítězství.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...