Neporazitelná Sparta přišla v Plzni o šťastnou výhru v 93. minutě

19:22aktualizováno  19:34
PRAHA - Fotbalisté Sparty dokázali v závěru zápasu otočit dohrávku 23. kola nejvyšší domácí soutěže zápas v Plzni z 0:1 na 2:1, jenže domácí se nevzdali a v 93. minutě trefil remízu Rajtoral. Sparta nevyužila šanci na čtyřbodový trhák v čele ligy, od druhého Baníku Ostrava nyní Letenské dělí jen dva body.

Sparta-Plzeň. foto: ČTK

Předmistrovské oslavy se odkládají. Sparta sice v závěru utkání v Plzni vedla nad domácími 2:1, ovšem v 93. minutě rozhodl o dělbě bodů domácí obránce František Rajtoral. Je ovšem třeba dodat - zaslouženě.

SLAVIA ROZSTŘÍLELA BOHEMKU, BANÍK JDE PO VÝHŘE V TEPLICÍCH NA DRUHÉ MÍSTO - VÍCE ČTĚTE ZDE!

Domácí i bez mozku zálohy a kapitána týmu Pavla Horvátha Spartu od úvodních minut jasně přehrávali, ovšem ani jeden z obrovských závarů v první půli gólem z domácích kopaček neskončil. Co se nepovedlo za prvních pětačtyřicet minut, zvládli Plzeňští hned ve druhé minutě po změně stran.

Rajtoral s Limberským vyškolili levou sparťanskou stranu, Kucka podskočil centr od postranní čáry a Bakoš neměl problém ze tří metrů trknout míč hlavou za záda bezmocného Blažka - 1:0. I nadále měli domácí jasnou převahu, především oba "ostré kraje" Rajtoral a Petržela větrali obranu Sparty, která jejich nájezdy často zastavoval jen za cenu faulů nebo s velkou dávkou štěstí.

Sparta-Plzeň.

Hosté se ale nakonec překvapivě také dočkali gólové radosti. Pumelenice Kucky ze třiceti metrů ještě za zády Daňka neskončila, v 82. minutě ale předvedli nejkrásnější akci zápasu centrující Vacek a perfektně hlavičkující Wilfried - 1:1. O pět minut později využila svého desetiminutového náporu Sparta podruhé, po rohovém kopu se trefil ramenem Kucka - 1:2. Byla to třetí střela Letenských na branku Plzně a také poslední.

Domácí hnáni téměř sedmi tisíci fanoušků na zteč Blažkovy branky se dočkali ve třetí minutě nastavení. Na pravé straně pokutového území se dostal míč ke zcela volnému Rajtoralovi a ten svou bombou k tyči nedal sparťanskému brankáři šanci 2:2. Zápas už tímto výsledkem skončil a ztráty dvou bodů nakonec litovaly obě strany.

"Vzhledem k průběhu utkání musíme být spokojeni i za bod. Domácí byli lepší, my se sice dostali do vedení, ale bylo by štěstí, kdybychom jej udrželi," hodnotil zápas hostující kouč Jozef Chovanec. "Myslím, že minimálně bod jsme si zasloužili. Škoda těch deseti minut v závěru zápasu," doplnil jej domácí Pavel Vrba.

Sparta si před pátou Plzní udržela sedmibodový odstup a letošní neporazitelnost. Výsledek navíc sedm kol před koncem asi definitivně rozhodl o tom, že o titul se popere čtyřlístek Sparta, Baník, Teplice a Jablonec. První a čtvrtý celek dělí pouhé tři body.

DOHRÁVKA 23. KOLA GAMBRINUS LIGY + TABULKA

Viktoria Plzeň - Sparta Praha 2:2 (0:0)
Branky: 47. Bakoš, 90+3. Rajtoral - 82. Wilfried, 87. Kucka.
Rozhodčí: L. Kovařík - Ubias, Novák. ŽK: Limberský - Kladrubský, Řepka, Kucka. Diváci: 6522.

Plzeň: Daněk - Ševinský, Navrátil, Rada, Limberský - Petržela (86. Lecjaks), Rada, Kolář, Rajtoral - Bakoš (90+2. Rýdel), Rezek. Trenér: Vrba.

Sparta: Blažek - Kušnír, Řepka, Hoheneder, Kladrubský - Kucka - Sionko, Žofčák (58. Zeman), Vacek, Kadlec (85. Krejčí) - Lačný (58. Wilfried). Trenér: Chovanec.