8. října 2016 19:45, aktualizováno  22:40 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Německo - Česko 3:0. Češi propadli ve všem. Od většího přídělu je zachránil Vaclík

• 4Diskuse
Thomas Müller vstřelil v každém poločase jeden gól. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Thomas Müller vstřelil v každém poločase jeden gól. | foto: ČTK/AP
Hamburk Čeští fotbalisté prohráli v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018 s Německem 0:3. Němci byli po celý zápas lepším týmem, už ve 13. minutě se ujali vedení zásluhou Thomase Müllera, po pauze zvýšil Tony Kroos a po hodině hry se ještě jednou trefil Müller. Čechy, kterým sudí v závěru upřeli regulérní gól, od většího přídělu zachránil svými zákroky gólman Tomáš Vaclík.

Do konce zápasu chybělo dvacet minut, po tribunách Volksparkstadionu obíhaly mexické vlny. Němečtí fanoušci slavili snadný triumf nad soupeřem, který má být jeho největším protivníkem v bojích o šampionát v Rusku. V sobotu večer však těžkým rozhodně nebyl.

Češi se ke slovu dostali až v průběhu oslav, když protivník znatelně polevil. Dočkal tvrdou ranou z hranice vápna pálil k bližší tyči a Neuer měl potíže míč vyrazit. V závěru znovu Dočkal střílel těsně vedle.

V nastaveném čase dal po rohovém kopu gól Krejčí, ale rozhodčí ho českému týmu neuznali kvůli domnělému ofsajdu. Chybně, branka měla platit.

ONLINE ze zápasu si přečtěte ZDE

V té době už dávno bylo rozhodnuto. Němci dali první gól po dvanácti minutách, druhý hned po přestávce a třetí v 65. minutě. Mezi dvě Müllerovy trefy se protlačila ta Kroosova.

V průběhu utkání soupeře školili, herní rozdíl mezi úřadujícími mistry světa a Českem byl propastný. Výsledek mohl být mnohem výraznější. Za to, že nebyl, může tak trochu ledabylé finální řešení domácích hráčů a dobrý výkon brankáře Vaclíka.

Kvalifikace o MS - skupina C:

Německo - Česko 3:0 (1:0)
Branky:
13. a 65. Müller, 49. Kroos. Rozhodčí: Hategan - Sovre, Gheorghe (všichni Rum.). ŽK: Kadeřábek, Pavelka (oba ČR). Diváci: 51.299 (vyprodáno).

Německo: Neuer - Kimmich, Boateng, Hummels, Hector (68. Höwedes) - Khedira, Kroos (75. Gündogan) - Müller, Özil, Draxler (80. Brandt) - Götze.

Česko: Vaclík - Kadeřábek, Sivok, Suchý, Novák - Petržela (69. Skalák), Pavelka (63. Droppa), Hořava, Krejčí - Dočkal - Vydra (76. V. Kadlec).

Baku: Ázerbájdžán - Norsko 1:0 (1:0)

Belfast: Severní Irsko - San Marino 4:0 (1:0)

Češi v kvalifikaci o postup na mistrovství světa 2018 odehráli druhé utkání a za 180 minut nedali gól. Po zářijové remíze se Severním Irskem a marné snaze v Německu nastoupí v úterý v Ostravě-Vítkovicích proti Ázerbájdžánu, který překvapivě porazil Norsko.

Češi v Německu nestíhali pokrýt útoky ve středu pole ani po stranách, obránci prohrávali souboje, zaostávali ve všech fotbalových činnostech, především rychlosti a technice, což nebylo překvapení.

Míč udrželi sotva pár vteřin, to ještě pod tlakem a přihrávkami dozadu. To například domácí stoper Hummels sebral míč na polovině hřiště, prošel středem pole kolem protivníků až k vápnu, kde ho pak rozdal spoluhráčům.

Na německou hru se krásně dívalo, ale nebyla příliš efektivní. Nadějné příležitosti si domácí vytvářeli snad z každé útočné akce, ale nedařilo se jim je úspěšně zakončit.

V první půli byla výjimkou rychlá akce na konci úvodní čtvrthodiny. Sivok propadl, Kadeřábek nesmyslně vystoupil dopředu a Götze, Özil i střílející Müller brejk provedli excelentně.

Tomáš Hořava a Marek Suchý přihlížejí radosti Tonyho Kroose.
Radost Thomase Müllera a Jonase Hectora

Druhý gól dal Kroos mazácky utaženou střelou placírkou z hranice vápna k tyči. Při třetím Hector utekl po levé straně Petrželovi, poslal před bránu přízemní centr, u kterého byl dřív Müller než kapitán Suchý.