Bayern smetl Brémy, Mönchengladbach poskočil na druhé místo

17:41aktualizováno  20:35
MNICHOV/PRAHA - Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v duelu prvního s posledním Brémy jasně 6:0 a dále si drží čtyřbodový náskok v čele bundesligy. Na druhou příčku se dostal Mönchengladbach díky vítězství 3:0 v Hannoveru.

Fotbalisté Bayernu Mnichov se radují z vítězství. foto: Reuters

Bayern pokořil nejhorší obranu soutěže čtyřmi brankami už během prvního poločasu, kdy se postupně trefili Philipp Lahm, Xabi Alonso, Thomas Müller z penalty a Mario Götze. Po přestávce obhájce titulu polevil v produktivitě a přidal zásluhou Lahma a Götzeho dvě trefy. Bavorský tým vyhrál počtvrté za sebou.

Míč je v síti! Trefil se Xabi Alonso.
Hlavičkový souboj. Rafinha (vlevo) a Franco di Santo.
Trenér Brém Robin Dutt.
Střela! Do míče se opřel Mario Götze.

Werder od Bayernu schytává výrazné porážky v posledních dvou letech pravidelně, dnes nechtěně navázal na debakly 1:6, 0:7 a 2:5 z posledních tří vzájemných duelů.

V nevýrazných výkonech pokračuje Dortmund, který prohrál 1:2 v Kolíně nad Rýnem. Borussia sice začátkem druhé půle srovnala zásluhou Cira Immobileho na 1:1, čtvrt hodiny před koncem ale podruhé inkasovala a v tabulce jí tak patří 14. příčka s třináctibodovým odstupem na Bayern.

Německá fotbalová liga - 8. kolo

Bayern Mnichov - Brémy 6:0 (20. a 79. Lahm, 45. a 86. Götze, 27. Alonso, 43. Müller z pen.)

Freiburg - Wolfsburg 1:2 (90.+1 Kerk - 8. a 66. Caligiuri)

Hannover - Mönchengladbach 0:3 (14. a 90. Kruse, 49. Xhaka)

Kolín nad Rýnem - Dortmund 2:1 (40. Vogt, 74. Zoller - 48. Immobile)

Mohuč - Augsburg 2:1 (20. Hofmann, 23. Samperio - 78. Tobias Werner)

Stuttgart - Leverkusen 3:3 (57. Timo Werner, 67. Klein, 76. Harnik - 4. a 9. Son Hung-min, 41. Bellarabi)

Schalke - Hertha Berlín 2:0 (19. Huntelaar, 65. Draxler).

Jen na lavičce strávil duel stoper vítězů Tomáš Kalas. V dresu soupeře zhořkl návrat do sestavy po čtrnáctiměsíčních potížích se zraněními německému reprezentantovi Ilkanu Gündoganovi.

Čtyři body za lídrem soutěže se drží Mönchengladbach, který zdolal díky dvěma brankám Maxe Kruseho a trefě Granita Xhaky Hannover a vybojoval druhé venkovní vítězství za sebou.

O další bod zpět mohl být Leverkusen, jenže ve Stuttgartu promrhal tříbrankové poločasové vedení a remizoval 3:3. Ke zlepšeném výkonu pomohl v druhém poločase Stuttgartu záložník Adam Hloušek, který si za VfB v lize zahrál poprvé.

Freiburg s obráncem Pavlem Krmašem a záložníkem Vladimírem Daridou po sérii čtyřech remíz tentokrát prohrál 1:2 doma s Wolfsburgem a vedle Brém je jediným týmem, který dál čeká v této sezoně na vítězství. Díky pěti nerozhodným výsledkům mu patří alespoň 15. příčka.