Bayern hladce sfoukl Mohuč, kanonýr Lewandowski přispěl dvěma góly

18:14aktualizováno  21:54
MNICHOV - Fotbalisté Bayernu Mnichov zvítězili v sedmém kole německé ligy na hřišti Mohuče 3:0, stále neztratili ani bod a vyrovnali bundesligový rekord. Dvakrát se trefil útočník Lewandowski, který se do historických tabulek zapsal úterním pětigólovým představením proti Wolfsburgu (5:1). Právě „Vlci“ nepotvrdili roli favorita a s Hannoverem remizovali 1:1. Soupeř pražské Sparty v základní skupině Evropské ligy Schalke vyhrálo 1:0 v Hamburku. Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě se radoval z první výhry v sezoně, v Augsburgu zvítězil 3:1.

Julian Baumgartlinger (vlevo) a Thiago v souboji o míč. foto: Reuters

Bayern se mohl dostat do vedení v Mohuči v 21. minutě. Po De Blasisově faulu v pokutovém území se penalty ujal Müller, který však podklouzl a Kariusovu branku přestřelil. Brankář Mohuče si poradil i s Costovou střelou a před přestávkou gól nepadl.

V 51. minutě ale vstřelil 100. bundesligový gól Lewandowski a poslal Bayern do vedení. Ani to ale polskému reprezentantovi nestačilo, o dvanáct minut později zdvojnásobil náskok úřadujícího mistra a připsal si desátou trefu v sezoně.

Na 3:0 zvýšil devatenáctiletý útočník Coman, který v mnichovském týmu hostuje z Juventusu Turín. Čestný gól mohl za domácí dát Clemens, trefil ale břevno.

Mönchengladbach navázal na středeční výhru 4:2 nad Augsburgem a ve Stuttgartu zvítězil 3:1.

V 16. minutě otevřel skóre po Raffaelově centru hlavou Xhaka, o čtyři minuty později nešťastně navýšil náskok hostů vlastním gólem kapitán Stuttgartu Gentner.

Německá fotbalová liga - 7. kolo

Augsburg - Hoffenheim 1:3 (38. Ku Ča-čchol - 10. a 68. z pen. Volland, 73. Schmid)

Brémy - Leverkusen 0:3 (31. Mehmedi, 58. Brandt, 65. Kampl)

Mohuč - Bayern Mnichov 0:3 (51. a 63. Lewandowski, 68. Coman)

Stuttgart - Mönchengladbach 1:3 (40. Ginczek z pen. - 16. Xhaka, 20. vlastní Gentner, 90. Raffael)

Wolfsburg - Hannover 1:1 (40. Dost - 57. Kijotake)

Hamburk - Schalke 0:1 (60. Sané)

Před přestávkou po faulu Christensena ve vápně z pokutového kopu snížil Ginczek. V 82. minutě se do hry dostal útočník Stuttgartu Jan Kliment a probojoval se i do jedné šance, jeho pokus ale zneškodnil Sommer. V závěru pojistil výhru hostů Raffael.

Útočník Wolfsburgu Dost potvrdil, že se mu na domácím stadionu daří, a i ve čtvrtém ligovém utkání před vlastními fanoušky skóroval, když v 40. minutě hlavou poslal favorizované „Vlky“ do vedení proti Hannoveru.

Hosté ale vyrovnali zásluhou Kijotakeho; z posledních osmi vzájemných duelů prohráli jediný.

První poločas střetnutí mezi Hamburkem a Schalke přinesl jedinou výraznější šanci. Už ve druhé minutě se k hlavičce dostal útočník hostů Di Santo, brankář Jaroslav Drobný ale vyrazil míč na břevno.

O chvíli později musel hřiště kvůli zranění opustit záložník hostů Höger, kterého nahradil Sané.

A právě devatenáctiletý rodák z Essenu rozhodl o výhře hostů, když po hodině hry překonal Drobného a ukončil neprůstřelnost českého brankáře. Schalke vyhrálo posledních pět soutěžních utkání a v lize se posunulo na třetí pozici.

Trenér Schalke André Breitenreiter poslal do hry sestavu Fährmann - Caicara, Matip, Neustädter, Aogo - Geis, Höger (6. Sané) (90. Höwedes) - Goretzka, Meyer (73. Höjbjerg), Choupo-Moting - Di Santo.

Obránce Kadeřábek odehrál za Hoffenheim celé utkání v Augsburgu, které jeho tým zvládl i díky dvěma Vollandovým brankám poměrem 3:1.

Opačné pocity prožil Theodor Gebre Selassie, jehož Brémy doma prohrály s Leverkusenem 0:3. Werder navíc za celý zápas ani jednou nevystřelil na bránu.